Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

New York Otobüslerinde Cami Karşıtı Reklamlar...

New York’ta 11 Eylül saldırılarında yıkılan İkiz Kuleler’in eski yeri Sıfır Noktası’nın iki sokak ötesinde yapılması planlanan caminin inşaatı için tüm yasal izinler çıktığı halde, caminin karşıtlarının protestoları bitmiyor. Amerikan Özgürlük Savunması Girişimi adlı grup, cami projesine karşı hazırladığı ‘Neden burası?’ başlıklı afişi New

Radikal Gazetesi
New York Otobüslerinde Cami Karşıtı Reklamlar...

Cami inşası için seçilen 152 yıllık New York binasının yıkılmasına karşı da dava açılacak. FOTOĞRAF: AFP

New York’ta 11 Eylül saldırılarında yıkılan İkiz Kuleler’in eski yeri Sıfır Noktası’nın iki sokak ötesinde yapılması planlanan caminin inşaatı için tüm yasal izinler çıktığı halde, caminin karşıtlarının protestoları bitmiyor. Amerikan Özgürlük Savunması Girişimi adlı grup, cami projesine karşı hazırladığı ‘Neden burası?’ başlıklı afişi New York’taki 6 bin 300 otobüsün 26’sında yayınlatacak. Afişte, sloganın altında alevler içindeki ikiz kulelere çarpmak üzere olan bir uçak fotoğrafı yer alacak.

New York Toplu Taşıma Müdürlüğü reklam görüşlerini temsil etmese de kabul etmek için yasal engel bulunmadığını duyurdu. Cami yapımına karşı çıkan Amerikan Hukuk ve Adalet Merkezi adlı grup da New York Anıt Koruma Komisyonu’nun caminin planlandığı yerde bulunan tam 152 yıllık binanın tarihi değeri olmadığı yönündeki kararını mahkemeye götüreceğini duyurdu.

Öte yandan ABD Dışişleri’nin projenin fikir babası İmam Faysal Abdul-Rauf’a Körfez Ülkeleri’ni içeren bir Ortadoğu konferansları turuna çıkması için fon sağlaması da Temsilciler Meclisi’nin bazı vekillerinin tepkisini çekti. (afp)

http://www.yapi.com.tr/haberler/new-york-otobuslerinde-cami-karsiti-reklamlar-_81892.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!