Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Norm Civata İran’da Fabrika Kurdu

NORM Civata Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Uysal, İran’da kurdukları fabrika ile bu pazarda liderlik şansı yakaladıklarını söyledi. İzmirin e

Ticaretb>NORM Civata Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Uysal, İran’da kurdukları fabrika ile bu pazarda liderlik şansı yakaladıklarını söyledi.

İzmirin en gözde cıvata üretim firmalarından biri olan Norm Civata Yönetim Kurulu Başkanı Uysal, İran’ın en büyük sanayi kuruluşlarından olan “Noor-Steel” ile yarı yarıya ortak olarak Kum kentinde bir üretim tesisi kurduklarını kaydeti.

“Salafchegan Serbest Bölgesi”ndeki tesiste civata ve somun yapımında kullanılan bazı parçaları ürettiklerini dile getiren Uysal, deneme üretimini tamamlayarak çalışmaya başladıklarını söyledi.

Nedim Uysal, güçlü bir sanayiye sahip İran’da civata ve somun pazarında Uzakdoğu ürünlerinin hakimiyetinin bulunduğuna dikkat çekerek, “Orada oluşturduğumuz fabrika ile ithal ürünlere karşı büyük bir rekabet gücü sağladık.

İthal ürünlerin hakimiyetindeki İran’da, yaptığımız üretimle avantajlı duruma geçtik. Kalite ve fiyat avantajımız nedeniyle tercih edilmeye başladık.

Üretim tam kapasiteye çıktığında civata yapımında kullanılan malzemelerde İran’ın en büyüğü olacağız. Oradaki üretim kapasitesini daha da geliştirmeyi planlıyoruz” dedi.

TÜRKLER’İN İLGİSİ

Üretim yaptıkları serbest bölgenin hemen tümünü Avrupalı yatırımcıların doldurduğunu belirten Uysal, Türk yatırımcıların da bu ülkede yatırıma ilgi duyduğunu ifade etti.

Özellikle Türk otomotiv yan sanayicisi kuruluşların yatırım için hazırlık yaptığını kaydeden NORM Civata Yönetim Kurulu Başkanı Uysal, “İran’da yatırım yaptıktan sonra Türkiye’de bir çok sanayiciye danışmanlık yapar hale geldim. Herkes bana bu ülkede yatırımın zor olup olmadığını, riskler ve fırsatların ne olduğunu soruyor. Bana danışan bazı arkadaşlar yatırım için harekete geçtiler” dedi.

İran’da yatırım kararı aldıktan sonra bir hafta içinde bürokratik işlemlerin tamamlandığını belirten Uysal, ülkede tüm girdi maliyetlerinin Türkiye’nin yaklaşık yarı fiyatı olduğuna dikkat çekerek, “Orada kurduğumuz fabrikanın üretim çeşit ve kapasitesini zamanla arttıracağız. İleriki dönemlerde Türkiye’deki üretimimizin bir kısmını İran’da yapabiliriz. Ayrıca Ortadoğu ve Afrika pazarındaki sanayi ürünlerinin çoğu da bu ülkeden gidiyor. Pazar alanımızı bu yatırım sayesinde genişleteceğiz” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/norm-civata-iranda-fabrika-kurdu_7714.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!