Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Nuh Grubu, Bostancı'daki Arazisine 4 Yıldızlı Otel Yapıyor

Şehir içinde kalan kıymetli arazilerini konut ya da ticari yatırımlarla değerlendiren sanayicilere, bünyesinde Nuh Çimento ve Nuh Beton şirketlerini bulunduran Nuh Grubu da eklendi. Gruba bağlı Nuh Gayrimenkul İnşaat AŞ, İstanbul'un emlak değeri en yüksek bölgelerinden Bostancı'da bulunan 15 bin metrekarelik arazisi üzerinde 4 yıldızlı bir şehir

Referans GazetesiŞehir içinde kalan kıymetli arazilerini konut ya da ticari yatırımlarla değerlendiren sanayicilere, bünyesinde Nuh Çimento ve Nuh Beton şirketlerini bulunduran Nuh Grubu da eklendi. Gruba bağlı Nuh Gayrimenkul İnşaat AŞ, İstanbul'un emlak değeri en yüksek bölgelerinden Bostancı'da bulunan 15 bin metrekarelik arazisi üzerinde 4 yıldızlı bir şehir oteli ve çarşı yatırımı için harekete geçti. Şirket, 272 yataklı otelin işletmesi konusunda da Dedeman Turizm Yatırımları AŞ ile bir ön anlaşma yaptı.

Nuh Gayrimenkul İnşaat AŞ Genel Müdürü Ercan Sayarı, 40 milyon dolarlık yatırımla hayata geçecek olan projenin 2009 yılı sonunda tamamlanarak hizmete gireceğini açıkladı.
    
Konuttan sonra otel projesi

Başta İstanbul olmak üzere büyük kentlerde yeni projelerin hayata geçirileceği boş arazilerin olmayışı, yatırımcının gözünü kent merkezinde kalmış fabrika arazilerine çevirdi. Gayrimenkul şirketleri şehir içinde kalan eski fabrika arazilerini satın alarak ya da fabrika arazisinin sahibi ile ortaklık yaparak çeşitli projelere imza atıyor. Bazı firmalar ise elindeki arazileri değerlendirmek için gayrimenkul şirketi kurarak, proje geliştirmeyi tercih ediyor.

Ana faaliyet alanı çimento ve hazır beton olan Nuh Grubu da 1997 yılında kurduğu Nuh Gayrimenkul İnşaat AŞ ile çeşitli projelere imza atıyor. Halen Kocaeli Uzunçiftlik'te 16 bin 987 metrekare üzerinde 10 blokta, 114 konutluk Nuh Park Konutları projesine devam eden Nuh Gayrimenkul, Bostancı'daki arazisi üzerine de otel ve çarşı yapacak.

Nuh Gayrimenkul İnşaat AŞ Genel Müdürü Ercan Sayarı, Bostancı'da daha önce Nuh Beton tesisleri olarak kullanılan Nuh Grubu'na ait arazi üzerine otel yapmak üzere çalışmalara başladıklarını belirterek otelin yanına küçük bir çarşı da yapacaklarını söyledi.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/haberler/nuh-grubu-bostancidaki-arazisine-4-yildizli-otel-yapiyor_62563.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!