Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ocak Ayında İnşaat Sektörü Güven Endeksleri Arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, ocak ayında ticaret ve inşaat sektörü güven endeksleri arttı, hizmet sektörü güven endeksi ise azaldı.

yapi.com.tr / AA
Ocak Ayında İnşaat Sektörü Güven Endeksleri Arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)'in ocak ayına ilişkin ''Sektörel Güven Endeksleri'' sonuçlarına göre, ocak ayında, perakende ticaret sektörü güven endeksi bir önceki aya göre yüzde 0,6, inşaat sektörü güven endeksi yüzde 8,1 oranında artarken, hizmet sektörü güven endeksi yüzde 0,5 oranında azaldı.

2011 yılı Aralık ayında 81,8 olan inşaat sektörü güven endeksi 88,4 değerine yükseldi. 97,7 olan hizmet sektörü güven endeksi ise 97,3 değerine geriledi.

Perakende ticaret sektörü güven endeksindeki artış, mevcut mal stok seviyesi ve gelecek üç ayda iş hacminden (satışlar), inşaat sektörü güven endeksindeki artış ise gelecek üç ayda toplam çalışan sayısı değerlendirmelerin iyileşmesinden kaynaklandı. Hizmet sektörü güven endeksindeki düşüş, son üç ayda iş durumu ve son üç ayda hizmetlere olan talep değerlendirmelerinin kötüleşmesinden kaynaklandı.

Sektörel güven endeksleri 0-200 aralığında değer alabiliyor. Endeksin 100'den büyük olması sektörün mevcut ve gelecek döneme ilişkin iyimserliğini, 100'den küçük olması ise kötümserliğini gösteriyor.

 

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/ocak-ayinda-insaat-sektoru-guven-endeksleri-artti-_90532.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!