Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Olimpiyat Köyü İmrendirecek

11-21 Ağustos tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştirilecek olan 23. Dünya Uluslararası Üniversite Yaz Oyunları'nda kullanılacak Uzundere'deki

Yeni Asır
Olimpiyat Köyü İmrendirecek

1-21 Ağustos tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştirilecek olan 23. Dünya Uluslararası Üniversite Yaz Oyunları'nda kullanılacak Uzundere'deki olimpiyat köyünün peyzaj projeleri tamamlandı.

934 konutluk olimpiyat köyünün çevre düzenlemesini geçen hafta, 1 milyon 74 YTL'ye ihale eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, 225 bin metrekarelik köyde 105 bin metrekarelik yeşil alan düzenlemesi yapılacağını açıkladı.

Standardın üstünde
Peyzaj ihalesini Doğşen firmasının aldığı oyunlar köyünün yüzde 80'inin tamamlandığına ve kişi başına 47 metrekare yeşil alan düştüğüne dikkat çeken İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, AB ülkelerinde kent merkezlerinde kişi başına düşen yeşil alan miktarının 17 metrekare, kent dışında ise 45 metrekare olduğunu belirterek, Uzundere'de bu standardın üzerine çıktıklarını vurguladı. Oyunların ardından konutların hak sahiplerine teslim edileceğini belirten yetkililer, köyde yaklaşık 3 bin 736 kişinin yaşamasının planlandığını söyledi.

İçinde neler yer alacak?
23. Dünya Uluslararası Üniversite Yaz Oyunları'nda kullanılacak Uzundere'deki 934 konutluk olimpiyat köyünde, aynı anda 50 kişinin rahatlıkla kullanabileceği 1 adet antrenman sahası bulunacak.
Bunun yanında 1 adet de futbol sahası olacak. Futbol sahasının etrafında koşu pisti yer alacak. Tesislerde ayrıca üzeri kapatılabilir iki adet tenis kortu, 3 de park alanı oluşturulacak.

Farklı bitkiler
Bunların yanı sıra, 2 basketbol sahası, bir de ağaçlandırma sahasının inşa edileceği olimpiyat köyünde, ayrıca seyir terasları ve oturma grupları yer alacak. Bir de alışveriş merkezinin bulunacağı köye, 800 bini aşkın yer örtücü bitki, 12 bin ağaç, 98 bin adet çalı türü bitki dikilecek. Köyde rengi, kokusu ve fonu bakımından özenle seçilmiş ağaçlara yer verilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/olimpiyat-koyu-imrendirecek_22595.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!