Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Olympiakent'te 'Spor Alanı Kimin' Bilmecesi

Halkalı'daki Soyak Olympiakent'nin simgesi gibi gösterilen spor alanı proje bittiği halde ortada yok. Soyak 'Araziyi bizden aldılar' derken, TOKİ 'Tapulu malım' diyor.

Sabah Gazetesi/Hacer GEMİCi
Olympiakent'te 'Spor Alanı Kimin' Bilmecesi

oyak İnşaat tarafından İstanbul Halkalı'da gerçekleştirilen Soyak Olympiakent, projeye adını veren spor alanı olmadan teslim edilince site sakinleri ayaklandı. Dün Toplu Konut İdaresi'ni (TOKİ) adeta faks yağmuruna tutan site sakinleri 'kandırıldık' derken, TOKİ yetkilileri, 'Bize gelmeyin, Soyak'a gidin' dedi. Soyak İnşaat Olympiakent'teki konutları satarken vaziyet planına sitenin tam ortasına görülen geniş bir alan içinde 'buz hokeyi pisti, basketbol, voleybol, tenis sahaları, süs havuzları, tırmanma duvarları ve kayak pistleri bulunan bir spor alanı yapılacağını da bildirmişti. Nitekim konutlar satılırken doğal olarak bu alana bakan dairelerin fiyatları da yüksek belirlendi ve konut alanlar 10 - 20bin YTL'yi bulan rakamlarda şerefiye ödediler. Aradan zaman geçti ve Aralık 2006'da tüm konutlar teslim edildi.

Bu sırada projede gözüken içinde birçok aktivitenin bulunduğu spor alanında tek bir kazma bile vurulmadı. Bunun üzerine Soyak İnşaat'a başvuran site sakinlerine, "TOKİ burayı bizden aldı, Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne verilecekmiş. O nedenle bir şey yapamıyoruz" yanıtı verildi. Bu iddialar üzerine görüştüğümüz TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, "Orayı ben Soyak'a vermedim ki, geri alayım. Evet orada bir spor alanı var ve bir kompleks yapılacak ama şu anda henüz ihaleye çıkmadım. Soyak çok istiyorsa bastırsın parasını alsın, yapsın. Birileriyanlış birşey söylüyorsa, açgözlülük yapıyorsa biz onun karşısında dururuz" dedi.

'Kolaylık sağlarız'
Bu arada o araziyi Soyak Olympiakent sakinlerinin almasının da mümkün olabileceğini söyleyen Bayraktar, "Onlara kolaylık sağlarız" değerlendirmesinde bulundu. Soyak İnşaat yetkilileri ise üç yıl önce söz konusu alanın projenin içinde olduğunu ve onayların buna göre alındığını belirterek, "5 kere bununla ilgili yazı yazdık. Ama TOKİ orası benim diyor. Bu olay bizi zor durumda bıraktı" değerlendirmesinde bulundular. Bu sırada alınan yüksek şerefiye bedellerinin geri ödenip ödenmeyeceği konusunda ise Soyak yetkilileri, "Olayı fazla büyütmenin anlamı yok. Proje konusunu çözeceğiz" yorumunu yaptılar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/olympiakentte-spor-alani-kimin-bilmecesi_53235.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!