Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Onduline Avrasya' dan 10. Yıl Değerlendirmesi

Doğrudan sermaye yaptığı yıl olan 1994 yılından başlayarak, 10 yıl boyunca Türkiye pazarına yatırım yapmayı kriz dönemlerinde de kesintisiz olarak sür

Onduline Avrasya
Onduline Avrasya' dan 10. Yıl Değerlendirmesi

oğrudan sermaye yaptığı yıl olan 1994 yılından başlayarak, 10 yıl boyunca Türkiye pazarına yatırım yapmayı kriz dönemlerinde de kesintisiz olarak sürdüren ONDULINE, bu kararının sonuçlarını toplamaya başladı.

1994 Krizi Dönemi"nde Türkiye'ye yatırım yapan Fransız ONDULINE Grubu; kuruluşunun 10.Yılında 50 milyon Dolar ciro yaparak hedefine ulaştı. Grubun yeni stratejisi, bölgedeki 25 ülkenin bağlandığı Onduline Avrasya'yı Ortadoğu, Kafkasya ve Orta Asya ülkelerinin üretim merkezi yapmak.

Onduline isminin yanında yer alan "Avrasya" kelimesini 10 yıldır bu amaçla taşıdıklarını kaydeden Onduline Avrasya Genel Müdürü Burhan Karahan, "Fransa anahtarı bize teslim etti. 25 ülke bugün artık bize bağlı. 5-6 yıl içindeki hedefimiz, bugün genel ciromuz içerisinde yüzde 10 olan ihracatın payını yüzde 50'ye çıkartmak" şeklinde açıkladı. Karahan, 10. yıl değerlendirmesi nedeniyle yaptığı açıklamayı şöyle sürdürdü:

"10 yıl boyunca Türkiye'ye sürekli sermaye ve teknoloji transferi yapan Onduline Avrasya, 1994 yılında 850 bin metrekare olan toplam üretimini, 2004 yılında 15 milyon metrekareye çıkartarak 18 kat büyüdü.

Aynı dönemde Onduline Avrasya'nın Türkiye'deki pazar payı ise yüzde 1'den yüzde 20'lere yükseldi. 1994 yılında iki çatı kaplama levhası ile faaliyete başlayan Onduline Avrasya, 2004 yılında Türkiye'de 300'ün üzerinde ürün çeşidine ulaşmış durumda. İhracatın dahil olmadığı 2003 ciromuz ise 50 milyon dolar olarak gerçekleşti."

Çatı ve cephe kaplama ürünlerinde dünyanın en büyük kuruluşlarından biri olan ONDULINE, 1.200.- çalışanı ile merkez ofis Paris olmak üzere, dünyanın 35 ülkesindeki temsilci şirketleri kanalıyla, ürünlerini toplam 80 ülkede satışa sunmakta. ONDULINE'in biri Türkiye'de olmak üzere 10 adet üretim merkezi bulunuyor.


Onduline Avrasya'nın Türkiye'deki 10.yılı nedeniyle bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Albert Costi :

Türkiye'nin Geleceğini Gördük ve 1994 Krizi Döneminde Hiç Düşünmeden Yatırım Yaptık.

Türkiye Ekonomisindeki Reformları ve Gelişmeleri Büyük Bir Heyecanla İzliyor Ve Türkiye'deki Organizasyon Yapımızı Büyütüyoruz, dedi.


Albert Costi, Türkiye'ye, 1994 krizi döneminde hiç tereddüt etmeden yaptığımız yatırım ile ne denli doğru bir karar verdiğimizi, bu gün gelinen nokta ile bir kez daha gördük. dedi. Onduline Avrasya'nın kuruluşunun 10. yılında büyük gelişme göstererek hedeflerine ulaştığını söyleyen Albert Costi, "bu bizi Türkiye ile ilgili daha büyük hedeflere götürdü" dedi.

Türkiye'nin, uygulanan ekonomi programındaki başarısı, Avrupa Birliği uyum yasaları ve çalışmalarındaki kararlılığını büyük bir heyecanla izlediklerini ve desteklediklerini söyleyen Albert Costi, "1994 yılında yatırım kararı alırken, Türkiye'nin bugün geldiği noktayı tahmin ediyorduk" diye konuştu.

Türkiye'nin yakın bir dönem içinde, Avrupa Birliği'ne de gireceğini inandıklarını da söyleyen Albert Costi, Onduline Avrasya'nın Avrupa Birliği içindeki bir Türkiye'de yatırımlarını daha da arttırarak, hızla büyüyeceğini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/onduline-avrasya-dan-10-yil-degerlendirmesi_9600.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!