Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Orman Yasası’na Kısmi İptal

Anayasa Mahkemesi, kızılağaç ve kestaneliklerin orman alanı dışına çıkarılmasını öngören düzenlemeleri iptal etti ve yürürlüğünü durdurdu. A

NTVMSNBVCb>Anayasa Mahkemesi, kızılağaç ve kestaneliklerin orman alanı dışına çıkarılmasını öngören düzenlemeleri iptal etti ve yürürlüğünü durdurdu.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin, mahkemenin bugünkü toplantısının ardından, gazetecilere gündeme ilişkin bilgi verdi.

Bumin, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile CHP’nin, 4999 sayılı Orman Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 1. ve 13. maddelerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle açtıkları davaların birleştirilerek görüşüldüğünü belirtti.
Mustafa Bumin, düzenlemenin iptal edildiğini ve iptal gerekçesinin Resmi Gazete’de yayımlanıncaya kadar yürürlüğünün durdurulduğunu bildirdi.
İptal edilen düzenleme, orman sınırları içinde veya bitişiğinde tapulu, orman sınırları dışında ise her türlü tasarruf belgeleri ile özel mülkiyette bulunan ve muhitin hususiyetlerine göre yetişmiş veya yetiştirilecek olan kızılağaçlıkları ile aşılı kestanelikler, fıstık çamlıkları ve palamut meşelikleri dahil olmak üzere her nevi meyveli ağaç ve ağaççıkların orman sayılamayacağını öngörüyordu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/orman-yasasina-kismi-iptal_9899.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!