Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Örnek Davranış!

Edirne Valiliği'nin kentteki sivil ve yöresel mimari yapılarını özgün kimliğine kavuşturup, gelecek kuşaklara aktarmak için verdiği çaba, Hasan Sez

Türkiyeb>Edirne Valiliği'nin kentteki sivil ve yöresel mimari yapılarını özgün kimliğine kavuşturup, gelecek kuşaklara aktarmak için verdiği çaba, Hasan Sezai Kutlubeyzade Hazretleri'nin 5. kuşaktan torunu olan Faika ve Raika Erkurt isimli iki kardeşe de ilham kaynağı oldu.

Edirne Valisi Fahri Yücel'i makamında ziyaret eden iki kardeş, Göl Mahalle'de Hasan Sezai Dergahı'nın içinde bulunan tarihi evlerini valiliğe bağışladı. Halen harap halde bulunan bodrum üzerinde tek katlı ahşap, 5 odalı, orta sofalı sivil mimari tarzdaki klasik Türk Evi'ni bağışlamak için Edirne Valiliği'ne gelen iki kardeş, aldıkları bu karar sebebiyle çok mutlu olduklarını söyledi.
Vali Fahri Yücel de, "Bu yoldaki çalışmalarımıza bundan böyle de devam edeceğiz. Bu nedenle iki kardeşin yapmış oldukları bağış için kendilerine çok teşekkür ediyor, diğer vatandaşlara da örnek oluşturmasını diliyorum" diyerek bağışçı Erkurt kardeşlere teşekkür etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ornek-davranis_5709.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!