Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Orta Asya Venedik’te Beral Madra’ya Emanet

Venedik Bienali’ndeki Orta Asya Pavyonu Beral Madra’ya emanet edildi. Küratörlüğünü Beral Madra’nın üstlendiği Orta Asya Pavyonu’nda Kırgısiztan’dan Ermek Jaenisch, Tacikistan’dan Jamshed kaholikov, Kazakistan’dan Oksana Shatalov, Özbekistan’dan Anzor Salidjanov, Kazakistan’dan Yelena Vrobyeva ve Viktor Vorobyev ülkelerini temsil edecek.

Radikal Gazetesi
Orta Asya Venedik’te Beral Madra’ya Emanet

Görsel sanatlar alanında dünyanın en büyük etkinliği kabul edilen Venedik Bienali’ndeki Orta Asya Pavyonu Beral Madra’ya emanet edildi. Küratörlüğünü Beral Madra’nın üstlendiği Orta Asya Pavyonu’nda Kırgısiztan’dan Ermek Jaenisch, Tacikistan’dan Jamshed kaholikov, Kazakistan’dan Oksana Shatalov, Özbekistan’dan Anzor Salidjanov, Kazakistan’dan Yelena Vrobyeva ve Viktor Vorobyev ülkelerini temsil edecek.

Komiserliğini Vittorio Urbani’nin üstlendiği ve açılış günü mart ayında açıklanacak olan Pavyon, bu yıl Venedik’in önemli saraylarından biri olan Palazzo Molin’de gerçekleşecek. Kırgızistanlı genç küratör Nazira Alimbaeva ise, Beral Madra’nın asistanlığını üstleniyor. Genel Konsepti bienalin küratörü Daniel Birnbaum tarafından ‘Dünyalar Kurmak’ olarak belirlenen 53. Bienal, 3 Haziran’da açılacak. Venedik Binela’nin bu yılki küratörü Daniel  Birnbaum, konsepti ‘Dünyalar Kurmak’ olarak açıkladı.

Uzun yıllar Türkiye sanatını tanıttı

Aylık yazılarını Radikal’in Kültür Sanat sayfalarında yayımlayan Beral Madra, uzun yıllar kişisel çabalarıyla Türkiye sanatının Venedik Bienali’nde temsil edilmesini sağlamış, buradaki pek çok serginin küratörlüğünü üstlenmişti. Geçen Bienal’e Vasıf Kortun’un küratörlüğündeki sergiyle katılan Türkiye, bu yıl da standını Başak Şenova’nın hazırladığı sergiyle değerlendirecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/orta-asya-venedikte-beral-madraya-emanet_66492.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!