Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Orta ve Düşük Gelirli Desteklenmeli'

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Başkanı Haluk Sur, Türkiye'deki konut ihtiyacının talebe dönüşebilmesi için orta ve düşük gelirli vatandaşların konut sahibi olmasının desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Zaman Gazetesiayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Başkanı Haluk Sur, Türkiye'deki konut ihtiyacının talebe dönüşebilmesi için orta ve düşük gelirli vatandaşların konut sahibi olmasının desteklenmesi gerektiğini söyledi.

İstanbul'da düzenlenen 'Konut ve Yapı Sektöründe Kurumsal Gelişim ve Marka Konferansı'nda konuşan Sur, ipotekli finansman sisteminin (mortgage) konut sektörüne kazandıracağı ivmenin, halkın alım gücüne katacağı gücün ve ortaya çıkaracağı talebin ortada olduğunu belirtirken, faizlerin yüzde 1'lerin altına inmesi gerektiğini dile getirdi. Sur, konut alıcısının, Marmara depremi öncesinde satıcının sözlü olarak verdiği bilgiler ve kriterlere uygunluk ölçmek için 'görmek-beğenmek' yeterliyken, şimdilerde alıcının 'kaliteli/sağlamlık' konusunda güvence ve ispat talep ettiğini söyledi. Sur, "Deprem sonrasında konutun sağlam zemin üzerinde olması, sahilden uzaklığı, tanınan şirketler tarafından yapılması, yeni bina olması gibi güvenlik içeren nitelikleri tercihte etkili oluyor." diye konuştu. Sur ayrıca Türkiye'ye yatırım yapan yabancı gayrimenkul yatırımcısının sayısında önemli artış olduğunu kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/orta-ve-dusuk-gelirli-desteklenmeli_51024.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!