Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Osram Galata'yı Aydınlatacak

Sultanahmet Cami ve Kız Kulesi gibi tarihi mekânların aydınlatma projelerinin gerçekleştiren Osram, Galata Kulesi'ni de yeniden ışıklandırmaya hazırlanıyor.

Milliyet Gazetesi/Eylem TÜRK
Osram Galata'yı Aydınlatacak

ultanahmet Cami ve Kız Kulesi gibi tarihi mekânların aydınlatma projelerinin gerçekleştiren Osram, Galata Kulesi'ni de yeniden ışıklandırmaya hazırlanıyor.

18 ülkede 49 fabrikası bulunan, 4.5 milyar euro cirosu bulunan Osram'ın CEO'su Martin Goetzeler, Türkiye'de 1990 yılından beri faaliyette olduklarını söyleyerek, "Osram bundan 100 yıl önce kurulmuş bir firma. Şu anda 5 binden fazla ürün çeşidimiz var" dedi.

Türkiye'nin önemli bir pazar olduğunu kaydeden Goetzeler, Osram olarak enerji tasarrufu üzerine çalıştıklarını belirtti. Goetzeler, "Standart lambaların sadece üçte birini enerji tasarrufu sağlayan sistemlerle değiştirirsek 260 milyon ton karbondioksit emisyonunu azaltıyoruz. 460 milyar kWh enerji tasarrufu sağlıyoruz. Bu, Hindistan'ın bir yılda tükettiği enerji" diye konuştu.

Osram Türkiye Genel Müdürü Erol Kırılmaz da, Türkiye'deki ampul pazarının hacminin 150 milyon dolar olduğunu belirterek, "Türkiye'de şu anda biri Osram olmak üzere 2 büyük şirketin pazar payının toplamı yüzde 70 düzeyinde" dedi.

Kırılmaz enerji tasarruflu ampullerde kapasitenin yükseltilmesi için çalıştıklarını söyleyerek, "Bütün dünyada senede yaklaşık 12 milyar normal ampul satılıyor. Ancak şu anda enerji tasarruflu ampullerde bütün üreticilerin kapasitesi 1.3 milyar adet" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/osram-galatayi-aydinlatacak_54262.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!