Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Otogar ve İşhanları Yeniden Satışta

Gayrimenkul zengini Emekli Sandığı, aralarında Bursa Santral Garajı, Eskişehir Otogarı, Ulus ve Emek işhanlarının da bulunduğu trilyonluk mülklerin

Akşamb>Gayrimenkul zengini Emekli Sandığı, aralarında Bursa Santral Garajı, Eskişehir Otogarı, Ulus ve Emek işhanlarının da bulunduğu trilyonluk mülklerini satışa çıkarıyor.

Anayasa Mahkemesi'nin daha önce verdiği iptal kararı çerçevesinde yeni bir yasal düzenlemeyle satışa sunulacak Emekli Sandığı'na ait mülkler, bu kez Bakanlar Kurulu'nun onayı ile satılabilecek. Satışlardan elde edilen gelirlerse, bilançodaki özel bir hesaba kaydedilecek ve Emekli Sandığı Kanunu çerçevesinde değerlendirilecek. Satış yöntemine de Emekli Sandığı Yönetim Kurulu karar verecek.

Satış kararı alınan gayrimenkullerin değer tespiti çalışmaları, Emekli Sandığı'nda oluşturulan değer tespit komisyonları tarafından yürütülecek. İhalelerde kapalı teklif, pazarlık, açık artırma ve belirli istekliler arasında kapalı teklif usullerinden birisi uygulanabilecek. Halen çok sayıda işhanı, çarşısı, otogarı ve turistik tesise sahip olan Emekli Sandığı geçen yıl 500 milyar lira ile en fazla geliri Ankara'daki Ulus işhanından elde etmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/otogar-ve-ishanlari-yeniden-satista_5024.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!