Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Özak GYO Halka Arz için SPK VE İMKB Onaylarını Aldı

Tekstil, turizm, gayrimenkul ve enerji alanlarında faaliyet gösteren Özak Global Holding çatısı altındaki Özak GYO'nun halka arzı 8-9-10 Şubat 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr / AA
Özak GYO Halka Arz için SPK VE İMKB Onaylarını Aldı

Özak GYO açıklamasına göre şirket, halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) onaylarını aldı. Halka arzda 'tümünü geri alım garantisi' ve 'bonus hisse' gibi teşvikler uygulayan Özak GYO'nun halka arzı 8-9-10 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek. Deniz Yatırım liderliğinde 27 aracı kurumun talep toplayacağı halka arzda hisse birim fiyatı 2,50 TL olarak belirlenirken, toplam 39 milyon 250 bin adet pay satışa sunulacak ve halka arzın toplam büyüklüğü 98,1 milyon TL, şirketin piyasa değeri ise 392,5 milyon TL olacak.
    
Özak GYO halka arzında alınan payların tümünü 90 gün sonra halka arz fiyatı olan 2,50 TL'den geri alma garantisi verilirken, geri satma hakkını kullanmayan yatırımcılara ise yüzde 3 bonus pay verilecek. Söz konusu teşvikler sadece halka arzdan alınan paylar için geçerli olacak. Geri alım garantisi ve bonus hisse için halka arz sonrası 90 günlük sürede en düşük gün sonu bakiyesi geçerli olacak.
    
Kuruluş faaliyeti olan tekstilde dünya markalarına üretim yapan Özak Grubu büyüme alanı olarak turizm ve gayrimenkul faaliyetlerini seçerken, turizm ve gayrimenkul alanındaki tüm faaliyetlerin Özak GYO çatısında yürütülmesi hedefleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ozak-gyo-halka-arz-icin-spk-ve-imkb-onaylarini-aldi_90663.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!