Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Özel Günlerde Armağan Edilen Onbinin Üzerinde Fidan Toprakla Buluşuyor

ÇEKÜL Vakfı tarafından hayata geçirilen ve 1993 yılından bu yana devam eden “7 Ağaç Ormanları Projesi” kapsamında 2007 yılının ilk iki ayında yaklaşık bin beşyüz doğa sever, sevdiklerine ve doğaya onbinin üzerinde fidan armağan etti. Doğaya can verecek olan bu fidanlar, ÇEKÜL’ün geleneksel dikim şenliğiyle Kocaeli-Körfez bölgesinde toprakla

yapi.com.trb>ÇEKÜL Vakfı tarafından hayata geçirilen ve 1993 yılından bu yana devam eden “7 Ağaç Ormanları Projesi” kapsamında 2007 yılının ilk iki ayında yaklaşık bin beşyüz doğa sever, sevdiklerine ve doğaya onbinin üzerinde fidan armağan etti. Yılbaşı, Sevgililer Günü, Doğa Borcu, Doğum Günü, Terfi-Atama, Anneler-Babalar Günü, Yıldönümü, Kutlama gibi nedenlerle armağan edilen ve doğaya can verecek olan bu fidanlar, ÇEKÜL’ün geleneksel dikim şenliğiyle Kocaeli-Körfez bölgesinde toprakla buluşacak.
“7 Ağaç Ormanları Projesi”
ne katkı sağlamak, sevdiklerini ve doğayı sevindirmek isteyen yaklaşık beşyüz doğa sever, yeni yıl dolayısıyla sevdiklerine ve doğaya dörtbinin üzerinde fidan armağan etti. Sevgililer Gününde ise, beşbinin üzerinde fidan armağan edildi. Bu günlerin dışında Doğa Borcu, Doğum Günü, Terfi-Atama, Yıldönümü, Kutlama…gibi nedenlerle de çok sayıda fidan doğaya bağışlandı.

İki aylık zaman zarfı içerisinde armağan edilen, sayısı onbini aşan fidanlar, bu yıl Kocaeli-Körfez bölgesinde gerçekleştirilecek geleneksel dikim şenliğinde doğaya kavuşacak. Ağaçlandırılacak olan bölgeye çam, sedir ve servi fidanları dikilecek.

“7 Ağaç Ormanları Projesi”ne, her yaş ve her kesimden birey destek verebiliyor. Ayrıca 7 Ağaç 7 Yaşında etkinlikleri kapsamında da, 7 yaşına basan fidanların gelişimleri izlenerek katılımcılar bilgilendiriliyor. Adına “7 Ağaç” armağan edilenlere ÇEKÜL Vakfı tarafından özel olarak hazırlanmış sertifikalar gönderilerek kişiler durumdan haberdar ediliyorlar. Bu sertifikaya ek olarak dikim mevsimi sonunda, ağaçların cinsini ve nereye dikildiğini gösteren bir doğa kimliği gönderiliyor. Çevre ve Orman Bakanlığı’nın gözetiminde dikilen fidanların bakımı, Bakanlığın ilgili birimlerince gerçekleştiriliyor.

1993 yılından bu yana toprakla buluşmuş olan fidanlar şu anda, Bursa-Demirtaş/DSİ, Şile-Avcıkoru, Çatalca-Deliyunus, Çatalca-Durusu, Şile-Yeşilvadi/Karaburun, Kilyos-Demirciköy, Çatalca-Subaşı, adalar-Heybeliada, Çatalca-Akalan, GAP-Harran/Ağveren, Bursa-Çalı, Çatalca-Bekirli/İnceğiz, Muğla-Marmaris/Çetibeli, Antalya-Kepezüstü, Diyarbakır-Dicle Üniversitesi Kampüsü, Çatalca-Göçeali/Akalan, Çatalca-Binkılıç, Çanakkale-Assos, Çanakkale-Çanakkale Üniversitesi kampusü, Bilecik-Osmaneli, Sarıyer-Kısırkaya, Sivas-Esenyurt Mahallesi, Kocaeli-Körfez’deki “7 Ağaç Ormanları”nda büyümeye devam ediyor.ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/ozel-gunlerde-armagan-edilen-onbinin-uzerinde-fidan-toprakla-bulusuyor_53039.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!