Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Pasaport Vapur İskelesi Pazartesi Açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce yıkımı gerçekleştirilen Pasaport Vapur İskelesi Yolcu Bekleme Salonu, yeni düzenlenmiş haliyle pazartesi günü hizme

Yeni Asır
Pasaport Vapur İskelesi Pazartesi Açılıyor

b>İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce yıkımı gerçekleştirilen Pasaport Vapur İskelesi Yolcu Bekleme Salonu, yeni düzenlenmiş haliyle pazartesi günü hizmete girecek. Modern yolcu bekleme salonu ahşap kaplamaların da tamamlanmasıyla hazır hale getirildi.
Geçtiğimiz aylarda İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'nca başlatılan çalışmaların tamamlandığını belirten yetkililer yeni düzenlenmiş haliyle yolcu bekleme salonunun İzmirlilere hizmet vereceğini söyledi.
Teknelerin yanaşacağı iskele önündeki ahşap kaplamaların da tamamlandığını ifade eden yetkililer Pasaport İskelesi'nin yeni haliyle İzmir'e yakışan çağdaş bir mekan haline dönüştürüldüğünü belirttiler.

İzmir'e yakıştı
Yolcu indirme bindirme işlemleri sırasında kargaşaya neden olduğu için iskeleyi ele almak durumunda kaldıklarını belirten Fen İşleri Daire Başkanı Cemal Sümengen, düzenleme kapsamında Kantar Karakolu ile Gümrükler Baş Müdürlüğü'ne ait binanın dış cephe boya sıva işini de gerçekleştirdiklerini söyledi.
Yolcu bekleme salonunun üzerinde bulunduğu iskele ile binaların SİT kapsamında olması nedeniyle İzmir 1 No'lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun da onayının alındığını belirten Sümengen, düzenleme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte binlerce İzmirlinin kullandığı iskelenin çağdaş, modern bir görünüme kavuştuğuna dikkat çekti.

NELER YAPILDI?
- Mevcut bekleme salonunun Cumhuriyet Meydanı'na bakan duvarları yarıya kadar yıkılıp vatandaşların vapur beklerken denizi görmeleri sağlandı.
- Yolcu bekleme salonu tamamıyla yıkılarak yerine çelik konstrüksiyonla yenisi inşa edildi.
- Yolcu giriş, çıkış peronları yeniden düzenlenerek her vapur yanaştığında yaşanan kargaşanın ortadan kalkması sağlandı.
- Kapalı salonun bittiği yerde üstü saçaklı açık bekleme yeri, deniz tarafında Gümrükler Baş Müdürlüğü'ne ait tescilli yapıya kadar uzatıldı.
- İki bina arasındaki boşluk olduğu gibi kapatıldı.
- Kapalı yolcu bekleme salonunda ahşap kaplama kullanılırken zeminde doğal görünümlü seramikler kullanıldı.
- Gişeler, kent kart geçişleri, teknenin yanaştığı platforma iniş çıkışta kullanılan merdivenler yeniden ele alındı.
- İskelede vatandaşların ihtiyaçlarını giderebilmeleri için tuvalet inşa edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/pasaport-vapur-iskelesi-pazartesi-aciliyor_8013.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!