Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Pendik' e İki Dev Yatırım...

"Kaynarca Demiryolu Altgeçidi ve Sahilyolu – E-5 Bağlantı Yolu", İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'nın da katıldığı bir tö

İBB
Pendik' e İki Dev Yatırım...

b>"Kaynarca Demiryolu Altgeçidi ve Sahilyolu – E-5 Bağlantı Yolu", İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'nın da katıldığı bir törenle hizmete alındı. Yatırımla, daha önce yapılan sahil yolu, işlevini tam olarak gerçekleştirebilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan demiryolu alt geçidi ile; sahil yolunun, E-5 üzerindeki Tersane Kavşağı'na, TEM Otoyolu'na ve yeni yapılan Kurtköy Havaalanı'na kesintisiz bağlantısı sağlandı.

Gerçekleştirilen yatırım kapsamında, sahil yolunu E-5 Karayolu'na bağlayacak olan 2x3 genişliğinde 800 metre karayolu ve Kaynarca tren yolu istasyonu altından 70 metre uzunluğunda demiryolu altgeçidi inşa edildi. Çalışma ile aynı zamanda Kaynarca Deresi'nin denize deşarjını sağlamak için, demiryolu altından geçen 600 metre uzunluğunda 2x4, 50x2, 20 boyutlarında kapalı kesit yağmursuyu menfezi de yapıldı.

Diğer yandan; Pendik Tersanesi ile yapılan protokol gereği, tersane sahasından geçen 493 metre Sahil Yolu ile Ankara Caddesi Bağlantı Yolu ve tersane sahasının giriş-çıkışında 3 adet nöbetçi amirliğinin yapımı tamamlandı. Ayrıca; Ankara Caddesi düzenleme imalatı, DDY geçişi ile Pendik arasında bin 600 metre olarak inşa edildi.

Zitaş Zülfikarlar şirketi tarafından gerçekleştirilen yol, altgeçit ve asfalt yatırımlarının tamamı, 2003 yılı birim fiyatlarıyla yaklaşık 10 trilyon liraya maloldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/pendik-e-iki-dev-yatirim-_9675.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!