Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

PETDER: Cezalar Kaçak Yüzünden Değil

Akaryakıt dağıtım şirketlerine verilen cezalarla ilgili olarak kanuni süreç işlerken, konunun çözüme bağlanması için tarafların mutabakatının şart olduğu belirtildi.

Türkiye Gazetesikaryakıt dağıtım şirketlerine verilen cezalarla ilgili olarak kanuni süreç işlerken, konunun çözüme bağlanması için tarafların mutabakatının şart olduğu belirtildi. Petrol Sanayi Derneği (PETDER), Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) akaryakıt dağıtım şirketlerine verdiği ceza konusunda “adil” bir uzlaşma gerektiğini söyledi.

Cezalarla ilgili olarak kamuoyundaki bazı yanlış algılamaların bulunduğuna dikkat çekilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi: “Cezaya konu akaryakıt satışlarının bir lirası bile faturasız değildir. PETDER üyeleri olarak yaptığımız ikmallerin tümü faturalı teslimattır. Başka bir deyişle, Hazinenin ne ÖTV, ne de KDV kaybına neden olabilecek herhangi bir kayıt dışı satış söz konusu değildir. İkmal yapılan bayiler, dağıtım şirketlerine uzun yıllar hizmet vermiş, sözleşmeli bayilerdir. Bu nedenlerle, kamuoyuna kaçak, kayıt dışı akaryakıt satışı şeklinde yansıyan cezalar hakkındaki bilgi ve haberlerin kesinlikle doğru olmadığına bir kez daha dikkat çekiyoruz. Danıştay’ın kararı oluşuncaya kadar, akaryakıt sektörünü ve ticari hayatı bir anlamda kilitleyecek cezai uygulama konusunda adil bir mutabakata varılması kamu menfaati olduğu inancındıyız.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/petder-cezalar-kacak-yuzunden-degil_49877.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!