Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Petkim’de Kesin Talep Başladı

Petkim’de Kesin Talep Başladı

NTV-MSNBCb>Petkim’in yüzde 30’unun halka arzında kesin talep dönemi başladı. Halka arz fiyatı 5.45 YTL olarak belirlenirken, çalışanlara yüzde 10 iskonto uygulanacak.

Petkim’in Özelleştirme İdaresi’ne ait yüzde 30’luk bölümünün halka arzı için, kesin talep toplanmasına başlandı. Halka arz için 30 Mart-6 Nisan tarihleri arasında ön talep alınan Petkim’de kesin talep süreci 15 Nisan’a kadar devam edecek. Petkim’in halka arzından önce halka açıklık oranı yüzde 4 civarında bulunurken, ikincil halka arzda şirketin yüzde 30’nun daha halka açılması öngörülüyor.

Yüzde 4.5’lik bir ek satış hakkı da Özelleştirme İdaresi’nin tasarrufuna bağlı olarak kullanılabilecek. Bu durumda toplam ikincil halka halka arz oranı yüzde 34.5’e ulaşacak.

ÇALIŞANA YÜZDE 10 İSKONTO
Petkim’in halka arz fiyatı 5.45 YTL olarak belirlenirken,ön talep ve kesin talepte bulunan yatırımcılar için avantajlar da sunuluyor. Nitekim söz konusu fiyat üzerinden, ön talepte bulunup bunu tekrarlayan yurtiçi bireysel yatırımcılara yüzde 6, kurumsal yatırımcılara yüzde 4, kamu çalışanları ile Petkim kurumsal müşterilerine yüzde 7, Petkim çalışanları ve emeklilerine de yüzde 10 iskonto uygulanacak.

TAKSİT AVANTAJI
Bunun yanında yurtiçi bireysel yatırımcılar, kamu çalışanları ile Petkim çalışan ve emeklileri ön talepte bulunmaları halinde vade farksız 5 taksit (1 peşin+4 taksit) imkanından yararlanabilecek.
Ön talepte bulunmayan yatırımcılar ise daha düşük olan kesin talep iskontosundan faydalanabilecek. Sadece kesin talep durumunda yurtiçi bireysel yatırımcılar yüzde 3, kamu çalışanları yüzde 4, Petkim kurumsal müşterileri yüzde 3, Petkim çalışanları ve emeklileri de yüzde 4’lük iskonto alabilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/petkimde-kesin-talep-basladi_25446.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!