Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Piyasalara Güvenli, Kuvvetli Bir Gelecek Beklentisi Hâkim

Koçtaş’ın Bursa’daki ikinci, Türkiye’deki 30’uncu mağazasının açılışına katılan Mustafa Koç, yatırıma devam sinyali verdi. Koçtaş’ın 2011 yılı ciro hedefini 1 milyar TL’ye çekti.

Milliyet Gazetesi
Piyasalara Güvenli, Kuvvetli Bir Gelecek Beklentisi Hâkim

Koçtaş şirketinin Bursa’daki ikinci mağazasının açılışına katılan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, krizin endişeli ortamının yerini önce temkinliği bir iyimserliğe, şimdilerde ise güvenli ve kuvvetli bir gelecek beklentisine bıraktığına dikkati çekti. Türkiye’nin yakın bir dönemde ekonomik anlamda çok önemli bir sınavdan geçtiğini vurgulayan Koç, küresel ekonomik krizin 2008 sonundan itibaren gündemin en önemli maddesi olduğunu, geçen iki yıldan sonra bugün artık normalleşme sürecinin yaşandığını kaydetti.

‘Pozitif mesaj verdik’

Koç konuşmasında şunları söyledi, “Bu süreçte Koçtaş’ın bize çift yönlü katkısı oldu. Bir yandan 2005’de başladığı hızlı mağazalaşma sürecindeki planlarını aynen devam ettirme başarısını göstererek yeni mağaza açılışları, yeni yatırım ve istihdam olanaklarıyla hem bize hem topluma pozitif mesajlar verdi. Diğer yandan, tüketici ile arasındaki teması güçlendirecek yöntemleri etkin bir şekilde kullanarak, bir anlamda tüketiciyi daha iyi anlamamız açısından gerçek bir laboratuvar işlevi gördü. Perakendede kendi sektörünün lider oyuncusu olarak, bu önemli dönemde tüketici davranışlarındaki değişimleri bize anında yansıtan bir ayna oldu.”

‘Koçtaş’tan çıkışa engel oldum’

Dün Bursa’da ve Adapazarı’nda açılan yeni Koçtaş noktalarıyla birlikte, şirketin Türkiye genelindeki mağaza sayısı 30’a, metrekare büyüklüğü ise 165 bine ulaştı. Koç, Koçtaş’ın Bursa’daki ikinci mağazasının açılışında, ev geliştirme perakendeciliğinin lideri Koçtaş’ın bugün aynı anda 2 mağaza birden açtığını belirtti. Koçtaş’ın Anadolu’ya ayrı bir önem verdiğini ifade eden Koç, “Bugün açılan Bursa ve Adapazarı mağazalarıyla Koçtaş, Türkiye genelindeki mağaza sayısını 30’a, metrekare büyüklüğünü ise 165 bine çıkardı. Bursa’daki 8 bin 500 metrekarelik mağazamızda 175 kişi istihdam ediliyor” dedi. 2001 krizi döneminde grubun Koçtaş’tan çıkması yönünde bir gelişme olduğunu hatırlatan Koç, ancak kendisinin buna karşı çıktığını, olumlu sonuçlarının şirketin bugünkü durumu gözönüne alındığında açıkça ortada olduğunu kaydetti.

Bursa’nın yeri ayrı

Koç Grubu olarak Bursa’da çok farklı alanlardaki yatırımlarla yer almaktan son derece mutlu olduklarını belirten Koç, yerli ve yabancı büyük kuruluşların Bursa’yı yatırım merkezi olarak görmesi, şehirdeki nitelikli istihdamın giderek artmasının şehri bugün hak ettiği yere hızla taşıdığına ve rekabet gücünü artırdığına dikkati çekti. Bursa’nın rekabet gücünü Türkiye’nin takdirle karşıladığını ileten Koç, “Bursa denince, hızla gelişen pozitif yönden değişen, her şeyin iyisini başarma arzusu içinde olan bir kentten söz edebiliyoruz” dedi.

30. mağazayı açtı, 2011 hedefi 1 milyar TL ciro

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Koçtaş’ın 18 ilde doğrudan 2 bin 600 kişiye istihdam yarattığını dile getirerek, şöyle devam etti:

“2010 yılı için büyüme aynı bir önceki yılda olduğu gibi yüzde 20 olacak. 2010 yılını 800 milyon lirayı aşan ciroyla kapatmayı bekliyoruz. 2011 yılında ciro bazında 1 milyar lirayı aşarak Koçtaş’ı yeni bir kulvara taşımayı hedefliyoruz. İşte tüm bu veriler, Koçtaş penceresinden geleceğe güvenle bakmamızı destekleyen unsurlar.”

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/piyasalara-guvenli-kuvvetli-bir-gelecek-beklentisi-hakim_83898.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!