Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

PLD Türkiye’nin Yeni Sayısının Teması 'Eski Şehirler için Yeni Işık'

Her sayı bir tema çerçevesinde ışığı masaya yatıran Professional Lighting Design Türkiye’nin Aralık – Ocak sayısı, hızla değişen kentler için yeni aydınlatma önerileri üzerine yoğunlaşıyor.

yapi.com.trimg src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2008\haberler\59144.JPG" align="left" hspace=5 vspace=5>Her sayı bir tema çerçevesinde ışığı masaya yatıran Professional Lighting Design Türkiye’nin Aralık – Ocak sayısı, hızla değişen kentler için yeni aydınlatma önerileri üzerine yoğunlaşıyor.

Dünya nüfusunun yaklaşık yarısı kentlerde yaşıyor. Sanayi toplumlarında bu oran dörtte üçün üzerinde ve giderek artıyor. Bu arada farklı kültür bölgelerine göre kentlerin fizyonomisi farklılıklar gösterebiliyor. Büyüme, yeniden yapılandırma ve kullanım biçimi kentleri sürekli değiştiriyor. Kent aydınlatmasının fonksiyonu ve görüntüsü konusunda da köklü gelişmeler gözlemleniyor.

Görsel açıdan herkese hitap eden, güvenlik ve rahatlık duyguları veren kentler çok daha fazla tercih ediliyor, böylece kamusal alan ve tesislerin daha verimli olması ve kullanımı sağlanıyor. Kamusal hayatın merkezi olan geleneksel kent yaşamı yeniden doğuyor. PLD Türkiye, yeni sayısında bu değişimi daha yakından inceliyor.

Yeni sayıdaki projeler

Yurtdışından İtalya’nın Legnano şehrindeki San Magno Meydanı ve Vinci kasabasındaki Guidi Meydanı, Almanya'nın Konstanz kenti üniversitesi içinde bulunan ibadethane, Münih şehrindeki Dorint Bay Oteli ile Türkiye’den Şile Limanı bölgesi, İstinye Park’taki Beymen grubu, Cepa Alışveriş Merkezi (Ankara) ve Arena Bilgisayar Genel Müdürlüğü


PLD

1998 yılından bu yana dünyanın tek aydınlatma tasarımı dergisi olarak hayatını sürdüren Professional Lighting Design, Almanca, İngilizce ve Çince’den sonra Türkçe olarak yayımlanıyor. Profesyonel Aydınlatma Tasarımcıları Derneği (PLDA) resmi yayın organı olan PLD, pazardaki yeni ürün ve trendleri, ışığı ele alış biçimiyle diğerlerinden ayrılan mimari ve iç mimari uygulamaları, uluslararası tanınmış aydınlatma tasarımcılarının ve mimarların süzgecinden geçiriyor. İki ayda bir yayımlanan dergi, başucu kaynağı olarak kullanılmayı hedefliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/pld-turkiyenin-yeni-sayisinin-temasi-eski-sehirler-icin-yeni-isik_59144.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!