Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Restorasyon Ortada Kaldı

Samsun'un 100. Yıl Bulvarı'nda bulunan iki tarihi binanın kent müzesi haline getirilmesi amacıyla başlatılan çalışma, Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu ile mühendis odaları arasında çıkan anlaşmazlık nedeniyle durduruldu.

Cumhuriyet Gazetesib>Samsun'un 100. Yıl Bulvarı'nda bulunan iki tarihi binanın kent müzesi haline getirilmesi amacıyla başlatılan çalışma, Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu ile mühendis odaları arasında çıkan anlaşmazlık nedeniyle durduruldu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kenan Şara, ihalesi mart ayında yapılan ve 610 bin YTL'ye mal olması planlanan restorasyon çalışmasının anlaşmazlık nedeniyle durdurulduğunu doğruladı.

Restorasyon ihalesinin iptal edildiğini belirten Şara, şunları söyledi:

''Birinci bina yıkılacak, ikinci bina ise mevcut haliyle restore edilecekti. Yıkılan binanın yanındaki ikinci tarihi binanın arkasında çatlamış duvar vardı. Projenin yürümesi için duvarın rehabilite edilmesi gerekiyordu. Ama yaptığımız incelemede, ikinci binanın arkasında kazı yapmanın mümkün olmadığını gördük. Çünkü binanın arkasında bir apartman var. Apartman tekniğe uygun olmadan yapılmış ve risk taşıyor. Bizim burada tarihi binayı yapmamız, apartmanı daha da riske sokacaktı.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/restorasyon-ortada-kaldi_49089.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!