Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sabancı Çimentoda Büyüyecek

Sabancı Grubu şirketlerinden Akçansa, Irak’ta çimento fabrikalarının özelleştirilmesine yöneldiklerini belirterek, Rumeli Grubu şirketleriyle de şa

NTV-MSNBC
Sabancı Çimentoda Büyüyecek

b>Sabancı Grubu şirketlerinden Akçansa, Irak’ta çimento fabrikalarının özelleştirilmesine yöneldiklerini belirterek, Rumeli Grubu şirketleriyle de şartlar uyduğu takdirde ilgili olduklarını kaydetti.

Akçansa Genel Müdürü Mehmet Göçmen, şirket olarak Irak’la ilgili stratejilerinin buradaki çimento fabrikalarının özelleştirilmesi aşamasına yönelik olduğunu belirterek,”O da tabii bugünden yarına, önümüzdeki 1-2 yılda gelinebilecek bir nokta değil. Ama biz onu düşünmeye başladık. Bir şekilde ajandamızın bir kenarında yazılı” dedi.

Göçmen, Irak pazarının tam istikrarlı bir pazar haline gelmediğine işaret ederek, biraz daha istikrarlı olan Kuzey bölgesiyle ticaret yapılabildiğini söyledi.
Uzun vadede Irak pazarına bakıldığında, burada özelleştirilecek 5 çimento fabrikası olduğunu kaydeden Göçmen, “Şu an satışa çıkmış bir fabrika yok ama geniş bir vizyonla baktığınız zaman bu resmi tam görmemiz lazım.”diye konuştu.

ŞARTLAR UYARSA RUMELİ’YLE İLGİLİYİZ
Rumeli Grubu çimento fabrikalarının özelleştirilmesi konusuna da değinen Mehmet Göçmen, hukuki sürecin şeffaf olması ve değerin uygun bulunduğu takdirde bu fabrikalarla ilgileneceklerini kaydetti.
Mehmet Göçmen, Rumeli fabrikalarının özelleştirilmesi dışında görünen somut bir fırsat bulunmadığını belirterek, “Ama Akçansa’nın hazırlık yaptığı, (bu olursa ne olur) diye kendine bir takım simülasyonlarla, oyunlarla baktığı bir sürü fabrika var Türkiye’de” diye konuştu.

HER İKİ ORTAK DA BÜYÜDÜ
Çimentonun Sabancı Holding’in büyüme akslarından biri olduğunu belirten Göçmen, şirketteki her iki ortağın da büyümede kesiştiklerinisöyledi. Sadece Rumeli Grubu fabrikalarıyla sınırlı olmadıklarını vurgulayan Göçmen, “Bizim için Rumeli fabrikaları olmazsa olmaz, ilk ve son bir durum değil. Ama diğerleri için de fırsatların çıkmasını bekliyoruz” dedi.
Türkiye’de önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde yeni bir takım satın almave birleşmelerin sürpriz olmayacağını kaydeden Göçmen, bunlara ilişkin altyapı hazırlığı yaptıklarını, mevcut yapılarını Türkiye’nin en yüksek performanslı ve işini en iyi yapan şirket konumuna getirmek istediklerini söyledi.
Göçmen, Akçansa’nın, yabancı ortağı HeidelbergCement’in bulunmadığı coğrafyalardaki büyüme potansiyelini araştırdıklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sabanci-cimentoda-buyuyecek_22656.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!