Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sabiha Gökçen'e Yeni Yatırım

Pegasus, uçak bakım faaliyetlerini Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gerçekleştirmek için HEAŞ ile sözleşme imzaladı. Sözleşme kapsamında 19.133 metrekare kapalı alana sahip bir uçak bakım hangarı inşa edilecek.

yapi.com.tr
Sabiha Gökçen'e Yeni Yatırım

Pegasus filosundaki uçak, uçak motorları ve diğer parçalar için bakım faaliyetlerini Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gerçekleştirmek için bir uçak bakım hangarı inşa etmek üzere havalimanı işletmecisi HEAŞ ile bir kira sözleşmesi imzaladı.

Şirketten dün akşam KAP'a yapılan açıklamada, kira sözleşmesinin 19.133 metrekare kapalı hangar alanına sahip bir geliştirme arazisi için 20 yıllık ve kiracıya ait 2048 sonuna kadar uzatım opsiyonu içerdiği ifade edildi. Habertürk'te yer alan Reuters kaynaklı habere göre; kira süresinin Pegasus tarafından gerçekleştirilecek hangar inşaatının tamamlanarak kesin kabulü üzerine başlayacağı kaydedildi.

Hedef 2013'te Konuldu
Söz konusu hangar yatırımı kararının, şirketin Nisan 2013'teki pay izahnamesinde yer alan, "Pegasus'un uzun vadede teknik üs bakım hizmetlerini gerçekleştirme kapasitesine sahip olacak şekilde, kendi uçak bakım merkezini kurmayı değerlendirdiği" ifadesi doğrultusunda olduğu da belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sabiha-gokcene-yeni-yatirim_177034.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!