Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sağlam GYO İlk 3 Hedefiyle İMKB’de

SPK’dan halka arz izni alan Ülker Grubu iştiraki Sağlam GYO, hisse satışı için bu hafta talep toplamaya başlıyor. 5 yılda ilk 3 gayrimenkul yatırım ortaklığından biri olmayı hedefleyen firma, portföyünü bu yıl ikiye katlayacak.

Vatan Gazetesi/Nihal YUVACAN
Sağlam GYO İlk 3 Hedefiyle İMKB’de

eçen hafta hisselerinin yüzde 50’sini halka arz etmek için harekete geçen ve SPK iznini alan Ülker iştiraki Sağlam Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), gayrimenkulde hızlı büyüme kararı aldı. 22-23 Şubat’ta talep toplamaya, Mart’ın ilk haftasında ise hisse senetlerinin her birini 1.10 YTL’den satışa çıkarmaya başlayacaklarını söyleyen Sağlam GYO Genel Müdürü Ali Tekin, 5 yıl içinde en büyük 3 gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketinden biri olmayı hedeflediklerini açıkladı. Halka arzı tamamladıklarında borsada işlem gören 10’uncu GYO şirketi olacaklarını söyleyen Tekin, “Diğer GYO’lara göre daha hızlı büyüyeceğiz. Portföyümüzü bu yıl en az 2 katına çıkarmayı planlıyoruz” dedi.

Temkinli girdik
Gayrimenkul portföyünü çeşitlendireceklerini söyleyen Tekin, “Alışveriş merkezi ve ofislerden oluşan mix projeler, ticaret merkezi, residence, konut, sanayi yatırımı, arsa, hazır bina gibi pek çok alanı inceliyoruz. Arazi ve proje geliştirip finansmanı sağlayacağız. Müteahhitlik ve pazarlama alanını ise profesyonellere bırakacağız” diye konuştu.

Sağlam GYO’nun sahip olduğu iki gayrimenkulün toplam değerinin 10 milyon YTL olduğunu söyleyen Tekin, “Bu büyüklük Ülker’e yakışan bir portföy büyüklüğü değil. Ancak Ülker gelişme gösterdiği diğer alanlara olduğu gibi gayrimenkul alanına da çok temkinli yaklaştı. Bu alana da laf olsun diye girmedik” diye konuştu. Tekin, “Masam proje ve arsa teklifleriyle dolu. Şu anda Bunlardan en değer kazanacak ve yarar sağlayacak olanlarını izliyoruz. Ses getirecek projeler başlatmayı hedefliyoruz” dedi.

Yabancı ortaklığa sıcak bakıyoruz
Yabancı yatırımcıların Türkiye’de yatırım yapmak için SPK’ya tabi, açık ve şeffaf olan GYO’larla ortak olmak istediklerini hatırlatan Tekin, “Biz de Körfez ve Avrupalı fonlarlarla görüşüyoruz. Yabancı stratejik ortaklıklara sıcak bakıyoruz. Bu, proje bazında veya hisse satarak olabilir” dedi. 2005’te Ülker Grubu iştiraki olarak kurulan Sağlam GYO’nun büyük ortakları arasında yüzde 25’lik eşit paylarla Murat Ülker ve Ahsen Özokur bulunuyor. Sağlam GYO’nun diğer ortakları arasında Ülker Ailesi’nin şirketlerinden Ülker Gıda, Üstün Gıda ve Yıldız Holding yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/saglam-gyo-ilk-3-hedefiyle-imkbde_51922.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!