Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Salıpazarı İhalesi İçin 2. Dava Yolda

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi CHP grubu, Kadıköy'de Salıpazarı olarak bilinen Kuşdili Çayırı ihalesinin yasal dayanağı olmadığını savunarak ihalenin iptali için önerge verdi.

Cumhuriyet Gazetesistanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi CHP grubu, Kadıköy'de Salıpazarı olarak bilinen Kuşdili Çayırı ihalesinin yasal dayanağı olmadığını savunarak ihalenin iptali için önerge verdi. CHP Grubu adına önergeyi sunan Hüseyin Sağ , ihalenin iptal edilmemesi durumunda yargıya başvuracaklarını söyledi.

İBB Meclisi'nin dünkü oturumunda önergeyi sunan CHP Kadıköy Meclis üyesi Sağ, Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından 1981 yılında SİT alanı olarak tescil edilen 45 bin 990 metrekarelik Kuşdili Çayırı'nın yaklaşık 100 yıldır yeşil alan olarak kullanıldığına dikkat çekti. Koruma Kurulu kararı olmadan ihale edildiğini anlatan CHP'li Sağ, söyle konuştu:

" Tapu kayıtlarında bile arazi İBB'ye ait değil, plan yönetmeliğine aykırı, Koruma Kurulu'ndan görüş alınmadan, bütün yasal süreç çiğnenerek ihaleye çıkarılıyor. Koruma kurulundan olumsuz görüş gelince sonuç hüsran olacak. "

Toplantıyı izleyen İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Disiplin Kurulu Başkanı Hurşit Aydın ihalenin iptali için dava açtıklarını anımsatarak Kuşdili Çayırı ihalesini alan Salı Pazarı AŞ adlı şirketin ihaleden 3 gün önce kurulduğunu ve Taşyapı AŞ'ye bağlı bir şirket olduğunu anlattı. Aydın " Açıkça birilerine peşkeş çekildi " dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/salipazari-ihalesi-icin-2-dava-yolda_53335.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!