Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sanayide Yangın Riskleri ve Sigorta Hasar İlişkisi

Geçtiğimiz aylarda Ankara’da OSTİM ve İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde meydana gelen patlama ve yangınların sonucunda çok sayıda insanımız hayatını kaybederken, pek çok da yaralanma vakası yaşandı. Sanayide kaza ve özellikle de yangın riskinin kontrolünün ne denli önemli olduğu gerçeğinden yola çıkan İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı

yapi.com.tr
Sanayide Yangın Riskleri ve Sigorta Hasar İlişkisi

Geçtiğimiz aylarda Ankara’da OSTİM ve İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde meydana gelen patlama ve yangınların sonucunda çok sayıda insanımız hayatını kaybederken, pek çok da yaralanma vakası yaşandı. Sanayide kaza ve özellikle de yangın riskinin kontrolünün ne denli önemli olduğu gerçeğinden yola çıkan İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB), 'Sanayide Yangın Riskleri ve Sigorta Hasar İlişkisi' konulu bir seminer düzenledi. İMMİB Koordinatör Başkanı Murat Akyüz, “Can kaybının yanı sıra mal kaybı ve işletmelerde oluşan hasar da can yakıyor. Bu nedenle yangın riskinin en aza indirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması büyük önem arz ediyor” dedi.

Sanayi tesislerimizde kullanılan ya da depolanan kimyasalların yangın açısından risklerinin yanı sıra yangın çıkış sebepleri ile ortaya çıkan hasarın sigortacılık açısından nasıl değerlendirildiğinin anlatıldığı seminere, sanayi kuruluşlarından geniş bir katılım gerçekleşti. Açılış konuşmasını İMMİB Koordinatör Başkanı Murat Akyüz’ün yaptığı seminerde, Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği Genel Sekreteri Mustafa Bağan 'Kimyasalların Yangın Açısından Riskleri' konusunu değerlendirdi. İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Yangın Patlayıcı Maddeler (kriminalistik) Uzmanı Şahin İplikçi ise 'Yangın Patlama Olaylarının Çıkış Sebepleri, Kriminal İncelemeler ve Kurtarma Teknikleri' konusunda bilgi verdi. 'Sigorta ve Hasar İlişkileri' konusunu ise katılımcılara Sigorta ve Reasürans Brokerı, Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi Cenk Ecevit anlattı.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/sanayide-yangin-riskleri-ve-sigorta-hasar-iliskisi_86665.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!