Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sanko Konut Sektörüne Giriyor

12 sektörde faaliyet gösteren Sanko Holding, tekstil, inşaat, finans, sağlık, eğitim, ambalaj, enerji, gıda, iklimlendirme, bilişim, iş makinası ve yat inşa sektörlerinin yanında konut sektöründe de yatırım yapacak. Gaziantep'te Serince bölgesinde 550 dönümlük arazi üzerinde 3 katlı villalar yapacak olan Sanko Holding, başka konut projelerine de

Hürriyet Gazetesi
Sanko Konut Sektörüne Giriyor

12 sektörde faaliyet gösteren Sanko Holding, tekstil, inşaat, finans, sağlık, eğitim, ambalaj, enerji, gıda, iklimlendirme, bilişim, iş makinası ve yat inşa sektörlerinin yanında konut sektöründe de yatırım yapacak. Gaziantep'te Serince bölgesinde 550 dönümlük arazi üzerinde 3 katlı villalar yapacak olan Sanko Holding, başka konut projelerine de imza atacak.

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, şu anda 12 sektörde faaliyet gösterdiklerini ve 15 bin kişiyi istihdam ettiklerini belirterek, konut sektörüne de giriş yaptıklarını söyledi. Serince bölgesinde 550 dönüm arazi aldıklarını, konuta gireceklerini ve şu anda orada çalışmalar yaptıklarını belirten Konukoğlu, şunları söyledi: "Burada toplu konut yapmayacağız. 3 katlı bahçeli, villa tipi evler olacak. Yeni, güzel bir oluşum olacak. Mümkün olduğu kadar orta gelire yönelik yapmayı düşünüyoruz, ne çok yüksek ne çok düşük fiyatla olacak. Esnafın da alabileceği şekilde olacak. Serince'deki projemize önümüzdeki yıl başlayacağız. Zaten ben fiilen inşaat yapmayacağım, imalatçı olmayacağız. Biz, projeyi hazırlayacağız. İhaleye çıkacağız. İhalede bir tek şartımız var, çimentoyu bizden alacak. İhaleyi kazanan firma projeyi yapacak."

Kendilerine ait birçok arsaları olduğunu belirten Abdulkadir Konukoğlu, "Kendi arsalarımızı yapıp uzun vadeli satış da yapacağız. Şu anda, devlet malzeme ofisinin arka tarafında ana yolun üzerindeki arsamızda pilot amaçlı 3 tane blok yaptırıyoruz" dedi. Konukoğlu, Sanko Holding olarak neden konut sektörüne girdiklerine ilişkin soruya karşılık, "Önemli olan, ucuza yaptırabilmek için bir işe en kötü zamanında gireceksin. Bu fırsatı değerlendirebilirsen iyi olur" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sanko-konut-sektorune-giriyor_62546.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!