Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şanlıurfa’da Tehlike Arzeden 17 Binada Yıkım Çalışması Başladı

Konya’da Zümrüt apartmanının çökmesinin ardından yaşanan faciadan sonra Şanlıurfa’da da çürük binaları tespit eden Valiliğinin oluşturduğu komisyon, kentte 17 binanın tehlikeli olduğunun belirlendiğini kaydetti.

Zamanonya’da Zümrüt apartmanının çökmesinin ardından yaşanan faciadan sonra Şanlıurfa’da da çürük binaları tespit eden Valiliğinin oluşturduğu komisyon, kentte 17 binanın tehlikeli olduğunun belirlendiğini kaydetti.

Belediye meclisinde yıkım kararı alınan apartmanlarda oturanlara da tebligat gönderilerek binaların boşaltılması istendi. Dairelerin boşaltılmaması durumunda (belediyenin hiçbir sorumluğu kalmamıştır) denildi. Bu güne kadar bir kaçının yıkımının gerçekleştirildiği apartmanların 8’i Bahçeli evlerde, 1’i Bamyasuyu Mahallesinde, 2’si Şair Şevket mahallesinde, 4’ü Mimar Sinan Mahallesinde ve 2’si de Sultan Fatih Mahallesinde bulunuyor. Yıkım kararı alanan 17 apartmanın toplam 185 dairesinde oturan hane sakinlerine bu güne kadar belediye tarafından 3 defa tebligat yapıldı. Ancak buna rağmen evini boşaltmayan daire sakinleri de bulunuyor. Bunlardan biri Bahcelievler mahallesinde Helvacı apartmanda ikamet eden Enver Keskin. Keskin, çocukluğunun bu mahallede geçtiğini söylüyor. Bahçelievler mahallesi 1.sokaktaki Helvacı apartmanının yıkım kararının çıkmasının ardından Keskin’in elektrik ve suyu kesilmiş. Keskin yeni bir ev alacak kadar parası olmadığı için dairesini boşaltamıyor. Kimi komşularının maddi durumu iyi olduğu için dairesini boşalttığını ancak kendilerinin yıkım gününe kadar dairelerinde oturmaktan başka çarelerinin olmadığını hatırlatan Keskin, “Evimin yıkılma tehlikesi var. Bunu ben de biliyorum. Tamam binalarımızı boşaltalım da nereye taşınalım. Yeni evlerimiz yapılıncaya kadar Toplu Konut İdaresinin Akabe’de yaptığı dairelere taşınmamız sağlanırsa mağduriyet olmaz.” diyor

Belediye ise dairesini boşaltamayanları elektrik ve suyunu keserek ikna etmeye çalışıyor. Daire sakinlerine yıkım kararı ile alakalı tebligatı üç kez imza karşılığı yapan belediye, evi yıkılan vatandaşlara herhangi bir bedel ödemeyeceği bildirildi. Yeni apartman yapmak isteyen müteahhitlerin yıkılacak apartmanları sabırsızlıkla beklediği öğrenildi. Yıkılan apartmanların yerine çok daha fazla katlar dikerek mağdur olan hane sakinlerinin ihtiyacına cevap verileceği kaydedildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sanliurfada-tehlike-arzeden-17-binada-yikim-calismasi-basladi_30120.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!