Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sapphire İnşaatı Meclis'e Taşındı

Bir süre önce kamuoyunun gündemine gelen Sapphire inşaatı, DSP İstanbul Milletvekili Ahmet Tan tarafından Meclis gündemine taşındı. Tan, Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, Türkiye’nin en yüksek gökdeleni olan Sapphire’le ilgili sorulara cevap verilmesini istedi.

Vatan Gazetesi
Sapphire İnşaatı Meclis'e Taşındı

Bir süre önce kamuoyunun gündemine gelen Sapphire inşaatı, DSP İstanbul Milletvekili Ahmet Tan tarafından Meclis gündemine taşındı. Tan, Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, Türkiye’nin en yüksek gökdeleni olan Sapphire’le ilgili şu sorulara cevap verilmesini istedi:

Sapphire’in inşaat ruhsatı var mı?

İnşaat alanında bulunan tabelaya göre, tahkimat ruhsatı ile inşaat yapılabilir mi? Sapphire inşaatı 2005 yılında alınan tahkimat ruhsatı ile mi yükseltiliyor?

İmar yönetmeliklerine göre Sapphire’nin yükseldiği alanda en çok 30 bin metrekarelik inşaat yapılması gerekirken, inşaat alanı 180 bin metrekareye nasıl ve neden çıkarılmıştır? Bu konudaki kararı hangi makam neye dayanarak vermiştir?

İstanbul’un göbeğinde imar ve ruhsat sorunlarıyla birlikte yükselen bu inşaatı bugüne kadar denetlemeyenler hakkında bir işlem yapılması düşünülüyor mu?

http://www.yapi.com.tr/haberler/sapphire-insaati-meclise-tasindi_66227.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!