Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sapphire'de Milyon Dolarlık Rezidansların % 40'ı Satıldı

Kiler Holding'in Levent'te 200 milyon dolarlık bir yatırımla inşasını sürdürdüğü İstanbul Sapphire projesi, küresel krizden etkilenmedi. 2009 yılının 3'üncü çeyreğinde tamamlanması planlanan ve fiyatları 1 milyon dolar ile 7.5 milyon dolar arasında değişen Sapphire projesindeki rezidansların yüzde 40'ı şimdiden satıldı.

Referans GazetesiKiler Holding'in Levent'te 200 milyon dolarlık bir yatırımla inşasını sürdürdüğü İstanbul Sapphire projesi, küresel krizden etkilenmedi. 2009 yılının 3'üncü çeyreğinde tamamlanması planlanan ve fiyatları 1 milyon dolar ile 7.5 milyon dolar arasında değişen Sapphire projesindeki rezidansların yüzde 40'ı şimdiden satıldı. Bugüne kadar yapılan satışların hedefledikleri ölçüde devam ettiğini belirten Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, "Krize rağmen satışlarımız düzenli bir şekilde devam ediyor" dedi.

Avrupa'nın en yüksek binası olma özelliğini taşıyan ve toplam uzunluğu 261 metre olan İstanbul Sapphire'in yerden 226 metre yükseklikte bulunan Seyir Teras katında dün düzenlenen basın toplantısında konuşan Nahit Kiler, projeyi 1.5 yıl önce satışa sunarken belirli bir satış stratejisi ve fiyat bantları oluşturduklarını anlattı. İlk satışa sundukları rezidansların fiyatlarının 500 bin dolar ile 4.5 milyon dolar arasında değiştiğini kaydeden Kiler, gelinen süreçte fiyatların 1 milyon dolar ile 7.5 milyon dolar arasında değiştiğini anlattı.
    
Yüzde 15'ini yabancılar aldı

A plus bir proje yaptıklarını vurgulayan Kiler, küresel kriz başladıktan sonra bile 4 daire satışı yaptıklarını ve 7.5 milyon dolarlık satış geliri elde ettiklerini ifade etti. Projenin yatırım tutarının arsa bedeli hariç 200 milyon dolar olduğunu kaydeden Kiler, bunun yüzde 60'ını kendi özkaynaklarıyla gerçekleştirdiklerini ifade etti. Kiler, "Geri kalan yüzde 40'lık kısmı ise sattığımız rezidansların bedelleri ile yapıyoruz. Bu proje için herhangi bir kredi ve finansman modeli kullanmadık. Satılan rezidansların yüzde 15'ini yabancılar aldı" dedi.

Öte yandan, Sapphire'de New York'taki Empire State ve Londra'daki Golden Eye'dan esinlenerek bir "seyir terası" da oluşturuldu. Bu terasın Sapphire paydaşlarına açık olacağını ve yurtdışındaki gibi yerli-yabancı turistlerin İstanbul'u keşfetmeleri için burayı kullanabileceğini kaydeden Nahit Kiler, "Burada bir de restoran hizmet verecek. Seyir terasına alışveriş merkezinden özel asansörle çıkılabilecek. Ayrıca en üst terasa da dünyaca ünlü bir restoran işletmecisi gelecek" açıklamasında bulundu.

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Musa Aykaç ise Sapphire'in metrekare fiyatları bakımından en pahalı projeler arasında yer aldığına dikkat çekti. Projenin mimarı Murat Tabanlıoğlu da projede doğal bahçe ortamını ilk kez yarattıklarını belirterek "Artık herkes bizden örnek alıp içerde bahçeli binalar yapıyor" dedi.

Öte yandan Nahit Kiler, Hülya Avşar, Tabanlıoğlu Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tabanlıoğlu Sapphire'den rezidans alan isimler arasında yer alıyor.
    
163 metrede golf

* Sapphire, İstanbul'un en yüksek yeri olan Çamlıca Tepesi'nden 90 metre daha yüksek.
* Bina, depremden ve hava şartlarından etkilenmeyecek şekilde dizayn edildi.
* Binanın yapımında 90 bin metreküp beton ve 20 bin ton demir kullanıldı.
* Testlerde harcanan beton ve demirle her katında 4 adet daire bulunan 10 katlı bina yapmak mümkün.
* Projede 163 metre yükseklikte bulunan ve Türkiye'nin en yüksek golf antreman sahası yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sapphirede-milyon-dolarlik-rezidanslarin--40i-satildi_64456.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!