Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sarıyer: Ormanımız ve Suyumuz için 3. Köprüye Hayır

Sarıyer halkı 3. köprü yerine deniz ve raylı sistem taşımacılığı alanlarına yapılacak yatırımın, Belgrat ormanları büyüklüğünde bir ormanlık alanı kurtaracağını ve köprü yapımıyla sadece ormanlık alanlar değil su kaynaklarının da yok olacağı uyarısında bulunuyorlar.

sendika.orgb>Orman Mühendisleri Odası Marmara Şubesi, 22 Mart Cumartesi günü saat 10.30’da Boğaziçi’ne üçüncü köprü yapımı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Sarıyer Deniz Otobüsleri İskelesi’nde biraraya gelen orman mühendisleri ve pek çok Sarıyerli, buradan Orman Mühendisleri Odası Marmara Şubesi'nin basın açıklamasına katılmak üzere otobüs ve özel araçlarla, köprü ayağının basacağı planlanan Havantepe’ye giderek basın açıklaması yaptı.

Köprünün yapılması halinde İstanbul kentinin kuzeyine sıkışmış son ormanlık alanlar ve tarım alanları Formula 1 pistinin yapıldığı alan gibi tamamen yok olacak. Sarıyer halkı 3. köprü yerine deniz ve raylı sistem taşımacılığı alanlarına yapılacak yatırımın, Belgrat ormanları büyüklüğünde bir ormanlık alanı kurtaracağını ve köprü yapımıyla sadece ormanlık alanlar değil su kaynaklarının da yok olacağı uyarısında bulunuyorlar.

Orman Mühendisleri Odası Marmara Şubesi Başkanı Prof. Dr. Uçkun Geray tarafından okunan basın açıklamasında, ”çevre ve bağlantı yollarının geçeceği alanların orman olarak kalmasında üstün kamu yararı vardır. Buna rağmen köprünün yapılması halinde; kente, çevreye ve doğaya karşı suç işlenecektir” dedi.

Havantepe Meydanı'nda yapılan basın açıklamasına orman mühendisleri ve TMMOB üyelerinin yanısıra, Sarıyerliler Derneği, Halkevleri Sarıyer Şubesi, Sarıyer Barınma Hakkı Platformu(SABAH), Sarıyer ADD, Boğaziçi Çevre Derneği(BOCEV), KESK Or-Kam Sen, Tema ve pek çok doğa ve çevre derneği mahalle ve hemşehri dernekleri, belediye meclis üyeleri ve Sarıyer’in pek çok mahalle muhtarı katılarak destek verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sariyer-ormanimiz-ve-suyumuz-icin-3-kopruye-hayir_60559.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!