Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sarıyer Protokolü İmzalandı

Sarıyer Protokolü İmzalandı

yapi.com.tr
Sarıyer Protokolü İmzalandı

b>Daha önce pek çok Avrupa metropolünde gerçekleşen değişimi İstanbul da yaşamaya hazırlanıyor. Kağıthane’de hayata geçirilen “Benim İlçem Güzel Olacak” kampanyasının ardından Sarıyer Belediyesi’nde de 9 Mart 2005 günü “Sarıyer’de Binaların da Yüzü Gülecek” protokolü imzalandı.

Avrupa’nın pek çok metropolünde de uygulanan ve kentlerin mimari dokusunun yanı sıra doğal güzelliklerini de ortaya çıkaran boya ve bakım çalışmalarının benzeri, Gülen Boya Polisan’ın katkılarıyla hayata geçiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hayata geçirilen “İstanbul’u Güzelleştireceğiz” projesi çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren Polisan, Kağıthane Belediyesi’nin ardından bugün de Sarıyer Belediyesi ile bir protokol imzaladı. Mayıs ayında başlayacak kampanya sona erdiğinde İstanbul hak ettiği görünüme bir adım daha yaklaşacak.

“Sarıyer’de Binaların da Yüzü Gülecek”

Bugün (9 Mart) gerçekleşen imza töreninde, Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis’e ve Gülen Boya’ys teşekkür eden Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün, “Sarıyer’de Binaların da Yüzü Gülecek” adı verilen kampanya ile hem kaçak ve çirkin yapılaşmanın önüne geçildiğini, hem de boya sektörüne kazandırılan hareketlilik ile ülkenin en büyük sorunlarından biri olan istihdam sorununa çözüm getirildiğini vurguladı.

Protokole göre, Belediye tarafından tebligatla uyarı gönderilen ilçe sınırlarındaki bina sahiplerinin, belirlenen sürenin bitimine kadar binalarının dış cephe boya ve bakımını yaptırmaları gerekiyor. Bağlı bulundukları belediyeden aldıkları belge ile Polisan bayilerinden özel indirimle boya alabilen ilçe sakinleri, ödemeyi kredi kartı ve 12 taksitle de yapma hakkına sahip.

İstanbul’a Avrupa Modeli

“Sarıyer’de Binaların da Yüzü Gülecek” Kampanyası’na start veren protokol, yeni bir uygulama değil. Daha önce pek çok Avrupa şehrinde gerçekleştirilen benzer uygulamalar sonucunda çarpıcı sonuçlar elde edildi. Bir zamanlar karanlık ve kasvetli görünümüyle tanınan, bugün ise pırıl pırıl görüntüsüyle Avrupa Birliği Başkenti sıfatına layık bir siluete kavuşan Brüksel, uygulamanın en başarılı örneklerinden.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sariyer-protokolu-imzalandi_23809.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!