Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Schneider Electric İkinci Çeyrek Sürdürülebilirlik Sonuçlarını Açıkladı

Schneider Electric, sürdürülebilirlik hedeflerindeki güncel durumunu görebilmek adına her yıl Gezegen ve Toplum Barometresi adında bir ölçüm gerçekleştiriyor. 2012’nin ikinci çeyreğinde 2014 için belirlenen nihai hedef olan 8/10 puana adım adım yaklaşmaya devam ederek 3,94/10 puana ulaştı.

yapi.com.tr
Schneider Electric İkinci Çeyrek Sürdürülebilirlik Sonuçlarını Açıkladı

Schneider Electric, 2012'nin ikinci çeyreğindeki sürdürülebilirlik sonuçlarını açıkladı. Gezegen ve Toplum Barometresi sayesinde Schneider Electric, üç ayda bir raporlanan 14 gösterge ile önümüzdeki üç yıl için verdiği sürdürülebilir gelişme taahhüdünü destekliyor ve ölçüyor. 2012 yılının ikinci çeyreğinde Gezegen ve Toplum Barometresi, üç yıllık hedefle paralel olarak 3,94/10 toplam puana ulaştı (2014'ün sonunda 8/10 olması hedefleniyor). Şirket aynı zamanda ilk çeyreğe göre de +0,07 puanlık küçük ve başarılı bir artış yakaladı.

Puanlama sisteminde karbon salınımı, ürünler ve çözümler, enerji kullanımını içeren gezegen göstergelerinin yanı sıra, çevreci büyüme, enerjiye erişim, tedarikçiler, yönetim ve en iyi uygulamalar başlıklarını içeren kar göstergeleri bulunuyor. Sistemde ayrıca güvenlik, katılım, çeşitlilik, eğitim, enerjiye erişim ve topluluklar başlığı altındaki insan göstergeleri de önemli yer tutuyor.

Gezegen ve Toplum Barometresi içerisinde bulunan tüm bu göstergeler yardımıyla uzun vadeli finansal sonuçlara ulaşan Schneider Electric adına konuyu değerlendiren Schneider Electric Strateji ve Yenilik Başkan Yardımcısı Philippe Delorme; “Bu çeyreğin uzun vadeli finansal sonuçları, bir önceki çeyreğe kıyasla başarılı oldu. İlk kez bu çeyrekte yayınlanan Karbon göstergemizde, taşımada CO2 emisyonunda yüzde 3,7 oranındaki umut verici azalma sonucundan memnunuz. Dahası, çalışan güvenliğini artırmaya yönelik çalışmalarımız, Tıbbi Vaka Oranına çok olumlu etki ederek yüzde 24 oranında azalma sağlamıştır” dedi.

Philippe Delorme sözlerine şöyle devam etti:

“Bu çeyrekte, enerji programı BipBop'a erişim sağlamamızla ilgili olarak iki önemli dönüm noktası bulunmaktadır. Grameen Shakti ile birlikte Bangladeş'te, enerji hizmetlerindeki sosyal amaçlı işletmemiz olan Grameen Schneider Electric'in kuruluşu ve Senegal'de, güneş enerjisi tabanlı su pompalama istasyonu olan Water of the Sun çözümünün faaliyete başlaması. Bu başarılar, önümüzdeki aylarda enerji göstergelerine erişim sağlamamız için bizi daha da hızlandıracak. Halihazırda yapım aşamasında olan 2012-2014 Barometresi’ne 5 yeni gösterge eklenecek. Önümüzdeki dönemlerde değişime yönelik olarak dikkatli olmaya devam edeceğiz”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/schneider-electric-ikinci-ceyrek-surdurulebilirlik-sonuclarini-acikladi_102268.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!