Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Schréder Türkiye’de Büyüyor

Schréder, Türkiye’de büyümeye Schréder Aph aydınlatma Ticaret A.Ş olarak devam edecek. Bununla birlikte Schréder’de Bölgesel Yönetim Direktörü olan Didier Wellens, 2016 Ocak itibariyle Schréder Global’in CEO görevine atandı.

yapi.com.tr
Schréder Türkiye’de Büyüyor

Dünya geneline yayılmış 46 şirketi bünyesinde barındıran, 100 yıllık geçmişe sahip Schréder’in Türkiye ofisi, Schréder Aydınlatma Ticaret A.Ş. olarak yoluna devam edecek. Türkiye’deki çalışmalarına ve operasyonuna hız veren Schréder, müşterilerine; aydınlatma, akıllı kontrol sistemleri, finansman, güvenlik ve daha pek çok alanda tasarımdan, satış sonrası hizmetlerine kadar farklı çözümler sunuyor.

“Türkiye’deki faaliyetlerimize hız veriyoruz”

Türkiye yatırımlarına devam edeceklerini söyleyen Schréder Aydınlatma Genel Müdürü Zeynep Akkaya, " 2016 yılına iki yeni gelişmeyle başladık. Hem Schréder Global’in CEO’su değişti hem de Türkiye’de yeni bir şirket kurduk. Türkiye’deki çalışmalarımıza hız veriyoruz, organizasyon yapımızı güçlendiriyoruz. Artık bir şube olarak değil şirket olarak devam ediyoruz. Şirketimizin, sektörümüzün ve Türkiye ekonomisinin gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz. " dedi.

Globale yeni CEO

Schréder’de Bölgesel Yönetim Direktörü olan Didier Wellens, 2016 Ocak itibariyle Schréder Global’in CEO’su oldu.

ICHEC Brüksel Üniversitesi’nde İşletme Mühendisliği lisansını tamamlayan Didier Wellens, ULB’de master ve Fransa’da özel bir okul olan İNSEAD’de Gelişmiş Yönetim Programı MBA yaptı. 2011-2016 yılları arasında Schréder’de 500 milyon Euro’luk gelir ve 400 insanın sorumluluğunu üstlenerek Orta Asya, Türkiye, Doğu Avrupa ve İskandinavya’da yer alan ortaklıkların ve faaliyetlerin denetlemesini yapan Wellens, 2016 itibariyle şirketin CEO’luk görevine atandı.

1992- 2000 yılları arasında 50 milyon Euro’luk gelirli 310 çalışanlı bir telekomünikasyon şirketi olan Ascom’da önce Denetmen sonrasında İş Birimi Yöneticisi olarak çalıştı. Strateji planlama ve finansal puantaj kartlarını uygulamaya koydu, kablosuz alarm ileti sistemi bölümünün yönetimini yaptı. 2000- 2005 yılları arasında Group 4 Securicor şirketinde Genel Müdür olarak çalışan Wellens, şirketi yeniden yapılandırdı ve iki yeni devralma yerine getirdi. 2005 yılında Gunneboda şirketinde Yönetim Direktörü olarak, Belçikalı bir şirketin dar boğaz yönetimini üstlendi, şirketi yeniden yapılandırdı ve satış aktivitelerini yeniden kurdu. 2006 ve 2011 yılları arasında Schréder İş geliştirme Grup Direktörü olarak Almanya’da ışıklandırma kontrolleri geliştirme merkezi yaratan ve Hindistan ortaklığını kuran Wellens, Brezilya ortaklığında bir yönetim takımı oluşturdu. Wellens, anadili Fransızca dışında İngilizce, Almanca ve temel düzeyde İspanyolca biliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/schreder-turkiyede-buyuyor_143439.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!