Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sefaköy, ‘Uçuşları Engelliyor’ Gerekçesiyle Tıraşlanacak

Sefaköy, ‘Uçuşları Engelliyor’ Gerekçesiyle Tıraşlanacak

Zaman Gazetesi
1


laştırma Bakanı Binali Yıldırım, Atatürk Hava Limanı'ndaki 18-36 No'lu uzun pistin bakımda bulunacağı 4 aylık sürede 3. pistin kullanılacağını ve bu yüzden uçaklara kargo sınırlaması geleceğini söyledi. Yıldırım, 3. pistin sınırsız kullanılabilmesi için Sefaköy'de bazı binaların yıkılması gerektiğini, ancak bu konuda hukuki sorun bulunduğunu bildirdi.

İspanya Kalkınma Bakanı Magdalena Alvarez Arza'nın resmî davetlisi olarak dün Barcelona'ya giden Bakan Yıldırım, hareketinden önce Atatürk Hava Limanı VIP Salonu'nda açıklamalarda bulundu. Atatürk Hava Limanı'ndaki pist çalışmaları hakkında bilgi veren Bakan Yıldırım, 3. pistin kullanılabilir durumda olduğunu anlattı. Yıldırım, pistin herhangi bir tahdit olmadan kullanılması için Sefaköy'de uçuşa engel teşkil eden bazı bina katlarının yıkılması gerektiğine dikkat çekerek, “Bu binaları yıkacağım demekle yıkamıyorsunuz. Birtakım hukuki sorunlar var. Tüm bunlar olurken, pistten şu anda yararlanmaya engel yok. Pist zaman zaman da kullanılıyor.” dedi.

Yıldırım, bu ay sonunda bakıma alınacak uzun pistin, 4 ay boyunca uçuş trafiğine kapatılacağını belirterek, bakım süresince 3. pistin kullanılacağını söyledi. Pistin kullanılmasıyla uçaklara kargo sınırlaması getirileceğini vurgulayan Yıldırım, “Sefaköy yönüne kalkış ve inişte ağırlığın biraz daha az olması gerekecek.” dedi. Yıldırım, Atatürk Hava Limanı'ndaki kısa pistin de, Ataköy tarafına doğru uzatılmasıyla ilgili bir projenin gündemde olduğunu hatırlatarak, mevcut uzun pistin bakıma alınmasının ardından kısa pistin uzatılması için ihaleye çıkılacağını, ancak uzatma çalışmaları sırasında da bu pistin kullanılabileceğini bildirdi. Atatürk Hava Limanı'nda 06-24 olarak tabir edilen kısa pist, 18-36 olarak tabir edilen uzun pist ve uzun piste paralel olarak 3. pist yer alıyor. Sefaköy tarafındaki binaların engel teşkil etmesi dolayısıyla 3. pist kullanılırken iniş ve kalkışlara kargo sınırlaması getiriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sefakoy-ucuslari-engelliyor-gerekcesiyle-tiraslanacak_41689.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • ben de sefaköy kartaltepe mah.sinde oturuyorum daireyi yeni aldım borç yaparak 10 yıl borç ödüyecem geceleri rahat uyuyamıyoruz yıkım olursa ne yaparız YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!