Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Şehitlik Ziyareti Gruplara Paralı

Çanakkale'de savaş alanları ile şehitliklerin bulunduğu Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı için ortaya atılan, ‘giriş paralı olacak' iddiaları, sonunda gerçek oldu. 1 Haziran'dan itibaren, şehitlikleri ziyarete gelen 12 kişi ve üstü gruplara, Kilye Koyu ile Seyit Onbaşı önüne kurulan kapılarda hafta içi 110, hafta sonu 140 TL ödeyerek ‘alan

Hürriyet Gazetesi
Şehitlik Ziyareti Gruplara Paralı

Çanakkale'de savaş alanları ile şehitliklerin bulunduğu Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı için ortaya atılan, ‘giriş paralı olacak' iddiaları, sonunda gerçek oldu.

Tartışmalı uygulama

1 Haziran'dan itibaren, şehitlikleri ziyarete gelen 12 kişi ve üstü gruplara, Kilye Koyu ile Seyit Onbaşı önüne kurulan kapılarda hafta içi 110, hafta sonu 140 TL ödeyerek ‘alan kılavuzu' alma zorunluluğu getirildi. Böylece Türkiye'nin ücretsiz gezilebilen tek milli parkı bu unvanını yitirdi.

Yeni uygulama beraberinde bir tartışmayı daha getirdi. Çünkü gelen ziyaretçiler yanlarında kokartlı profesyonel turist rehberi bulunsa dahi, Çevre ve Orman Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın geçmiş yıllarda yaptığı bir protokol nedeniyle yine alan kılavuzu almak zorunda. Kokartlı profesyonel turist rehberleri ise bu uygulamaya tepkili. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Park Müdürlüğü, sorunu çözüme kavuşturmak için kokartlı profesyonel turist rehberlerini de önümüzdeki dönemde açılacak kursa sokarak alan kılavuzluğu belgesi vermeyi hedefliyor. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/sehitlik-ziyareti-gruplara-parali-_80337.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!