Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Selami Öztürk: Dere Yatağına Alışveriş Merkezi Yapacaklar

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Ümraniye Belediyesi sınırlarında kaldığı için satışa çıkarılan hayvan barınağının bulunduğu arazi ile ilgili ihalenin iptal edildiğini açıkladı.

Cumhuriyet Gazetesi
Selami Öztürk: Dere Yatağına Alışveriş Merkezi Yapacaklar

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Ümraniye Belediyesi sınırlarında kaldığı için satışa çıkarılan hayvan barınağının bulunduğu arazi ile ilgili ihalenin iptal edildiğini açıkladı. AKP İl Başkanı Aziz Babuşçu’nun arazinin dere yatağında olduğuna yönelik iddiasını yanıtlayan Öztürk, “Burasının dere yatağı ile ilgisi yok. Dere yatağından 30-40 metre yüksekte bir arazi. Ancak bugün AKP İl Başkanı televizyon kanallarına çıkıp ihaleyi almak isteyen kişileri etkileyebilecek tehdit içeren konuşmalar yaptı. Bu ifadeler üzerine bir kişi dahi bu ihaleye girmekten vazgeçse bu ihaleye fesat karıştırmaktır. Encümeni toplayarak ihaleyi iptal ettik. Burada yeni bir ihale yapıp arazimizi Kadıköylülerin lehine satacağız. İhale herkese açıktır. İsterse TOKİ, isterse Ümraniye Belediyesi ya da AKP İl Başkanı gelip ihaleye girebilir” diye konuştu.

İhaleye çıkan Kurbağalıdere’nin güzergâhındaki eski Salı Pazarı arazisiyle ilgili de uyarılarda bulunan Öztürk, “Bugün İBB Meclisi’nde daha önce yürütmeyi durdurma kararı verilen Salı Pazarı arazisiyle ilgili plan görüşüldü. Salı Pazarı’na alışveriş merkezi yapılmasıyla ilgili çalışmaları inceleyin. Buranın mülkiyeti kime ait? Nasıl ihale edilmiş, kime tapu verilmiş, kim almış? 31 kişi öldükten sonra dere yatağındaki bu arazi için halen plan tadilatı nasıl yapılıyor? Bu sorular AKP İl Başkanı Babuşçu’ya sorulmalı” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/selami-ozturk-dere-yatagina-alisveris-merkezi-yapacaklar_72443.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!