Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sevgililer Gününde Üst Geçit Buluşması

Başkent’te Başkent Ankara'da "Ankara’yı sevenlerin" bir araya gelerek başlattıkları "Belediye Yönetimlerinde Saltanata Son" kampanyası, büyük buluşmasını 14 Şubat Sevgililer Günü’nde gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Hürriyet Gazetesi
Sevgililer Gününde Üst Geçit Buluşması

Başkent’te Başkent Ankara'da "Ankara’yı sevenlerin" bir araya gelerek başlattıkları "Belediye Yönetimlerinde Saltanata Son" kampanyası, büyük buluşmasını 14 Şubat Sevgililer Günü’nde gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Bir grup gönüllü Ankaralı’nın 1 Kasım’dan itibaren sürdürdüğü kampanya, yerel yönetim seçimlerine doğru katılımcılarını da genişletmeye devam ediyor.

Melih Gökçek yönetimi kastedilerek, Ankara’yı saltanattan kurtarmak amacıyla başlatılan, "Belediye Yönetimlerinde Saltanata Son" kampanyasının büyük buluşması 14 Şubat saat 14:00’de "Sevgilim Ankara" temasıyla gerçekleştirilecek.

Platform kurucuları ve gönüllüler, bu tarihte kampanyalarını ve neden "Saltana Son" dediklerini detaylı olarak kamuoyuyla paylaşacaklar. Saltanata son katılımcıları büyük buluşmanın neden 14 Şubat Sevgililer Günü’nde olacağını ise şu ifadelerle dile getiriyorlar:

"Beton yığınları arasında daralan yüreğimiz, bıraksak kanatlanıp uçacak özlediğimiz geçmişimize, başka şehirlere. Bırakmıyoruz. Doğduğumuz, doyduğumuz, büyüdüğümüz, ilk aşkımızı yaşadığımız, evlendiğimiz, anne baba olduğumuz, çocuklarımızı yetiştirdiğimiz, torunlarımızla oynadığımız en sevdiklerimizi kaybettiğimiz bu şehir büyüttü bizi, kucaklarında Ve biz onu sevdik. Bir devrimin odak noktası olmasını, isyanını, önderliğini, en kötü günlerde bile teslim olmamışlığını sevdik. Kaybedecek bir beş yılımız daha yok. Sahip çıkıyoruz Ankara’ya, kendimize, geleceğimize. Her şeye rağmen. Biriktirdik yıllarca, şimdi akıtmak zamanı birikimlerimizi, set çekilemeyecek bir nehire dönüşsün diye. Şimdi nerede olursa olsun, içeride, dışarıda, Edirne’den, Ardahan’a kadar, Hepimizin Kalbi, Türkiye’nin Kalbi 'Sevgilim Ankara'da atacak, atmalı da?"

Üst geçitte kısır günü

Öte yandan kampanya gönülleri 14 Şubat’taki büyük buluşmanın öncesinde, 10 Şubat’ta ilginç bir eylem daha gerçekleştirecekler. Kullanılmayan üst geçitlere dikkat çekmek amacı taşıyan eylemde, gönüllüler Kızılay’da bulunan Konur Sokak Meşrutiyet Caddesi Üst Geçiti’nde "gün" yapacak. Eylemin mönüsünde ise kısır ve çay olacak. "Altın günü değil, Üstün günü" sloganıyla hareket eden eylemciler tepkilerini şöyle dile getiriyor:

"Üstgeçitler yapıldı, paraları cebimizden çıktı, kullanılmıyor. Saltanatın son karesine bir karede bizden. Unutmamak, hatırlamak için üst geçitte 'gün' yapıyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/sevgililer-gununde-ust-gecit-bulusmasi_66501.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!