Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sheraton Çeşme'den 9 Milyon Dolarlık Yatırım

Son yıllarda turizmde çeşitlemeye giderek sezonu uzatma yönünde önemli adımlar atan Çeşme'de önümüzdeki yıl spor turizmi de canlanacak. İlçedeki en

Dünyab>Son yıllarda turizmde çeşitlemeye giderek sezonu uzatma yönünde önemli adımlar atan Çeşme'de önümüzdeki yıl spor turizmi de canlanacak. İlçedeki en büyük otellerden Sheraton Çeşme, yurtiçi ve yurtdışındaki spor kulüplerini çekmek için 9 milyon dolar maliyetle futbol tesisi ve golf sahası kuracak.

Bu yıl ülke genelinde olduğu gibi Çeşme'de de turizm sezonunun kötü geçtiğini ifade eden Sheraton Çeşme Genel Müdürü Hamit Topaloğlu, "Doluluk oranımız yüzde 55-60 dolayında. Bu rakam hafta sonları yüzde 75-80'lere çıkıyor. Geçen yıla oranla yüzde 35 civarında düşüş var. Bunun en önemli nedeni savaş. Çünkü Avrupa'da insanlar tatil kararını bir yıl önceden veriyor, planlamayı bir yıl önceden yapıyorlar. Savaş başta olmak üzere, özellikle Almanya'da sosyal güvenlik yasalarının değişmesi, ekonomilerinin durağanlığı gibi nedenlerle insanlar bu yıl Türkiye'ye çok fazla rağbet etmediler. Biz de yatırım planlarımızı bir yıl erteledik" diye konuştu.

Çeşme'ye futbol tesisi ve golf sahası kazandıracaklarını belirten Topaloğlu, "Son yıllarda Çeşme, ürün çeşitliliğini artırarak turizmde önemli yol aldı. Eskiden burası yazlıkçıların geldiği ve yılın sadece iki ayı canlılığını koruyan bir ilçeydi. Son birkaç yılda büyük otellerin yapılması ilçeye tempo getirdi. Böylece eylül-ekim aylarına kadar turist gelmeye başladı. Yani sezon iki aydan altı aya çıktı. Termal sudan etkin şekilde faydalanılmaya başlanmasıyla kış turizmi de hareketlendi. Yapacağımız spor yatırımları ile Çeşme turizmine yeni bir enstrüman kazandıracağız" dedi.

Gerekli izinler alındı

Çeşme'de futbol tesisi ve golf sahası olmadığını hatırlatan Topaloğlu, "Her iki projemizde de her şey hazır. Gerekli izinler alındı, projeler çizildi. Düğmeye basmayı bekliyoruz. Dört tane sahası olan bir futbol tesisi kuracağız. Amacımız Avrupa'daki büyük futbol kulüplerini buraya getirmek. Golf sahası yatırımını da 2004 sezonuna yetiştireceğiz" diye konuştu.

İki proje için toplam 9 milyon dolarlık bütçe ayırdıklarını söyleyen Topaloğlu, "Sadece futbol sahasını yapmak yetmiyor. Altyapı gerekiyor. Soyunma odaları, duş, restoran gibi hizmetleri de vermeniz lazım. Futbol sahaları kentin 8 kilometre uzağında, golf sahası ise 10 kilometre dışında. Şu aralar futbol kulüplerimizin çoğu Almanya'da kamp yapıyor. Avrupa'daki kulüpler de daha çok Antalya'yı tercih ediyorlar. Hem yeni sezon hazırlık kampları hem de lige ara verildiği dönemde Antalya'daki bütün oteller doluyor. Spor kulüplerine yeni bir alternatif sunacağız. Çeşme'deki diğer oteller de bu tesislerden hizmet alabilecek" şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sheraton-cesmeden-9-milyon-dolarlik-yatirim_5234.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!