Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Siemens Firmalara Enerji Uzmanları Yetiştirecek

Siemens, Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi (EVD) lisansını alarak, Enerji Verimliliği Kanunu'nda tanımlanan hizmetleri sunmaya hak kazandı. Teknolojinin birçok alanında dünya lideri olan Siemens, Türkiye'de bu alanda tam yetkiye sahip en büyük firma oldu.

Sabah Gazetesi
Siemens Firmalara Enerji Uzmanları Yetiştirecek

Siemens, Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi (EVD) lisansını alarak, Enerji Verimliliği Kanunu'nda tanımlanan hizmetleri sunmaya hak kazandı. Teknolojinin birçok alanında dünya lideri olan Siemens, Türkiye'de bu alanda tam yetkiye sahip en büyük firma oldu. Lisans, Siemens'e EVD şirketi olarak üretim tesislerinde ve işletmelerde enerji etüdü ve verimlilik artırıcı proje hazırlama, proje uygulama ve danışmanlık yapma, enerji verimliliği yöneticiliği eğitimi düzenleme gibi konularda yetki tanıyor. EVD şirketi olarak 'enerji yöneticisi' eğitimleri de düzenleyecek olan Siemens, enerji alanında kariyer edinmek isteyen uzmanları bünyesinde yetiştirecek.

Binalar için de lisans alacak

Siemens Enerji Sektör Lideri Kaya Tütengil 6-7 ayda 105 enerji yöneticisi yetiştirdiklerini asıl amaçlarının firmalara tasarruf potansiyellerini göstermek olduğunu söyledi. 7 firmayla analiz safhasında olduklarını dile getiren Tütengil, "Kısa vadede enerjinin yüzde 40'ını harcayan binalar için de belge alıp binaların tasarrufu işine de odaklanacağız" dedi Tütengil yapılan yatırımın en fazla 2 yılda geri döndüğünü sözlerine ekledi. Enerji verimliliği danışmanlığı kapsamında neler yapılacak: Enerji sağlık taraması, Tesislerin A'dan Z'ye verimlilik potansiyellerinin değerlendirilmesi, Enerji yönetimi konusunda tesisin rakipleri ile ve sektör ortalamasıyla karşılaştırılması, Tüketimi azaltıcı proje fizibilite çalışmaları ve Anahtar teslim projeler.

ETİKETLER: firma enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/siemens-firmalara-enerji-uzmanlari-yetistirecek_85128.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!