Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Siirt Belediye Başkanı'na Yargı Yolu

Danıştay 1. Dairesi, Siirt Belediye Başkanı Mervan Gül hakkında İçişleri Bakanı'nın soruşturma izni vermemesine ilişkin kararının kaldırılmasına ve dosyanın Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmesine karar verdi.

Sabah Gazetesib>Danıştay 1. Dairesi, Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) dar gelirli vatandaşlar için Siirt'te yaptıracağı konutların arazisini devlete '170 kat' fazla fiyata satmaya kalkan Siirt Belediye Başkanı Mervan Gül hakkında İçişleri Bakanı'nın soruşturma izni vermemesine ilişkin kararının kaldırılmasına ve dosyanın Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmesine karar verdi.

Kararda, TOKİ'nin durumu öğrenmesinin ardından belediye ile arasındaki protokolü feshettiği, ancak bu feshin suçu ortadan kaldırmadığı kaydedildi. Danıştay 1. Dairesi'nin verdiği bu kararın ardından Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı, Siirt Belediye Başkanı Mervan Gül ve 10 belediye yöneticisi özel kişilere ait Yağmurtepe köyü taşınmazlarının bedellerini yasaya aykırı olarak yüksek belirlemek ve bu bedellerle satın almak suretiyle belediyeyi zarara uğratarak görevi kötüye kullandıkları iddiasıyla yargılanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/siirt-belediye-baskanina-yargi-yolu_60213.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!