Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Silivri’yi Marina Heyecanı Sardı

Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan, Silivri'de yıllardır gerçekleştirilemeyen ‘Marina (yat limanı) Projesi’ni hayata geçirmek için kolları sıvadı.

Zamanilivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan, Silivri'de yıllardır gerçekleştirilemeyen ‘Marina (yat limanı) Projesi’ni hayata geçirmek için kolları sıvadı.

Marina Projesi’nin artık bir vaat olmaktan çıkarılması gerektiğini belirten Turan, “Gerekirse kredi kullanıp belediye olarak marinayı kendimiz yapacağız.” diye konuştu. Marina projesinin Silivri'nin kimliğinin belirlenmesi için büyük önem arz ettiğini kaydeden Başkan Turan, “Silivri için bir kimlik belirlememiz lazım. Silivri bir turizm şehri mi? Yoksa bir sanayi şehri mi olacak? Biz Silivri'ye marina (yat limanı) yaparak Silivri'nin bir turizm şehri olmasını istiyoruz. Çünkü Silivri'de çok ciddi bir turizm potansiyeli var.” dedi. Marina projesi için bugüne kadar çok sayıda firma ile görüştüklerini kaydeden Başkan Turan, marina yapımı için bazı teklifler aldıklarını ve bu teklifleri değerlendirmeye başladıklarını kaydetti. İstanbul’un sahil ilçelerinden biri olan Silivri'ye yapılması planlanan marina 320 yat kapasiteli olacak. Bahse konu olan marinaya ait plan, “Silivri Belediyesi-Silivri Dolgu Alan Sahil Düzenlemesi Yat Limanı İmar Planı adı altında, 3621 sayılı Kıyı Kanunu'nun 7. maddesi ve 3194 sayılı İmar Kanunu uyarınca Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından 1993 yılında tasdik edilmişti

http://www.yapi.com.tr/haberler/silivriyi-marina-heyecani-sardi_25648.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!