Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sinpaş, Arz Geliriyle Yeni Yatırım Yapacak

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (GYO) yüzde 49'unun halka arzında talep toplama 14 - 15 Haziran günlerinde yapılacak.

Milliyet Gazetesib>Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (GYO) yüzde 49'unun halka arzında talep toplama 14 - 15 Haziran günlerinde yapılacak. Sinpaş hisseleri için fiyat aralığı 6.85 - 8.40 YTL arasında belirlendi. Hisselerin yüzde 66'sı yabancılara satılacak.
Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, "Halka arz geliriyle ne ödeyeceğimiz arazi borcumuz var ne de inşaat için finansman gelirine ihtiyacımız var. Halka arz gelirini yeni yatırımlarımız için kullanacağız" dedi.

Komünizm yıkılınca...
Çelik, 1974'ten bu yana konut sektöründe faaliyet gösteren Sinpaş'ın sadece bu şirketi kuran ailenin değeri olmadığını, Türkiye'nin de bir değeri haline geldiğini söyledi.
Çelik, Türkiye'de konut talebini artıran en önemli üç unsurun hızlı nüfus artışı, göç ve sağlıksız yapıların dönüşümü olduğuna işaret etti. Özellikle Kazakistan, Bulgaristan ve Romanya ile ilgilendiklerini dile getiren Çelik, "Bulgaristan komünist bir ülke iken, herkesin bir evi vardı. Ancak komünizmden sonra konut sıkıntısı yaşanmaya başladı. Mesela evlerin büyüklüğü 48 metrekare ve içlerinde mutfak bile yok" diye konuştu.
Türkiye'deki mevcut yatırımlarına da değinen Çelik şunları söyledi: "Çakmak'ta 90 bin metrekareye ulaştık. 100 bin metrekareye ulaşınca inşaata başlayacağız. Halkalı da ise şu an 450 bin metrekarelik gayrimenkul alanımız var. İnşaat ruhsatı için de herhangi bir engel söz konusu değil. Şu anda proje üzerinde çalışıyoruz."
Sinpaş GYO Genel Müdür Başyardımcısı Ö. Faruk Çelik, halka arzdaki iskonto oranının daha önceki GYO halka arzlarından daha fazla olacağını söyledi. HSBC Murahhas Azası Dr. Ahmet Erelçin ise, halka arzı için son 4 haftada 9 ülkeden 80'den fazla yatırımcıyla görüştüklerini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sinpas-arz-geliriyle-yeni-yatirim-yapacak_54696.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!