Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sinpaş GYO Genel Müdürü Görevden Alındı

Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer'in yanlış yorumlara yol açabilecek röportajı nedeniyle görevden alındığı bildirildi.

yapı.com.tr
Sinpaş GYO Genel Müdürü Görevden Alındı

Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer'in, 1 Eylül'de Hürriyet'e verdiği röportaj görevden alınmasına neden oldu. Röportajda Türkiye'deki siyasi karışıklığa değinen Gacemer, şu ifadeleri kullanmıştı: “Önce yönetilen bir devlet lazım. Kim kurarsa kursun ama hükümet kurulsun. Bir parti kazanana kadar seçim yapmak yerine yeni formüller bulunmalı. Vatandaşların ve şirketler bir muhatabı yok, konut alıcısı da belirsizlik döneminden olumsuz etkileniyor."

Gacemer röportajda, ocak ayında inşaat sektörü ile hükümet arasında büyük bir zirve olduğunu hatırlatark, “Sektör sorunlarını anlattı, çözüm yolları konuşuldu ama süreç tıkandı. Bizde ‘devlet baba’ denir ya, devlet baba babalığını yapsın. Parti bağımsız bunu söylüyorum” demişti.

Bu röportaj üzerine, Sinpaş GYO'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na açıklama yapıldı. Açıklamada, ''Sinpaş GYO Genel Müdürü Sn. Seba Gacemer, basında yayınlanan ve yanlış yorumlamalara yol açabilecek röportajı dolayısıyla, Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Avni Çelik tarafından tedbiren görevden alınmıştır. Bu süre zarfında üretimden sorumlu genel müdür yardımcısı Sn. Fatih Yılmazoğlu Genel Müdürlük görevine vekaleten atanmıştır.Kamuyonunun bilgisine saygıyla duyurulur'' denildi.


"Kurumların işi siyaset değildir"

Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Ülkemizde gayrimenkul sektörü alınan istikrarlı ekonomik politikalar ve büyüme stratejisine paralel olarak büyümüş, hatta zaman zaman genel ülke büyümesi oranlarının üzerinde bir büyüme ivmesi yakalayarak bugünkü noktaya gelmiştir. Sinpaş daima siyasetin dışında, ekonominin içinde yer almıştır. Siyasetle bireyler ilgilenebilirler ve görüşlerini özgürce ifade edebilirler. Sinpaş dahil olmak üzere kurumların işi siyaset değildir. Elbette çalışanlarımız kişisel olarak çeşitli konularda görüşlerini sohbet ortamında açıklayabilirler ama bunların kurum görüşü olarak yansıtılması yanlıştır. Basında yer alan açıklamalardan sonra Genel Müdürümüz haberin kastını aştığını ve üzüntülerini bana bildirdi. Olayın gerçeğinin ortaya çıkarılması için bir iç soruşturma başlattık. Bu soruşturmanın sonucuna kadar Sinpaş GYO A.Ş. Genel Müdürü’nü görevden aldık. Bu süre zarfında üretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yılmazoğlu Genel Müdür görevine vekaleten atanmıştır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/sinpas-gyo-genel-muduru-gorevden-alindi_133782.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!