Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şişecam 500 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kırman, Mısır’da Fransız Saint Gobain ile düzcam, Rusya Kazan’da otocam üretimine yönelik fabrika kurulması için anlaşma noktasına geldiklerini söyledi. Bu yıl 500 milyon dolar yatırım yapacaklarını ifade eden Kırman başta Rusya ve Yunanistan olmak üzere satın almak için izledikleri şirketler olduğunu ifade

Milliyet Gazetesi
Şişecam 500 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kırman, Mısır’da Fransız Saint Gobain ile düzcam, Rusya Kazan’da otocam üretimine yönelik fabrika kurulması için anlaşma noktasına geldiklerini söyledi. Bu yıl 500 milyon dolar yatırım yapacaklarını ifade eden Kırman başta Rusya ve Yunanistan olmak üzere satın almak için izledikleri şirketler olduğunu ifade etti.

‘Irak’ı izliyoruz’

Saint-Gobain ile Mısır’da ortak düzcam üretimine ise mayıs veya haziran ayında başlamayı planladıklarını söyleyen Kırman, cam konusunda gidilecek ortaklıkta, fabrikanın yönetiminin Şişecam’da olacağını anlatarak “Saint Gobain ile Mısır’daki ortaklıkta yönetim onlardaydı, Rusya’daki fabrikada ise bizde olacak” dedi. Kırman, Irak yatırımıyla ilgili olarak pazarının Şişecam’ın Orta Doğu’ya olan ilgisiyle bağlantılı olarak değerlendirileceğini ancak ancak güvenlik, yatırım ortamı ve hukuki altyapı ile ilgili eksiklikler nedeniyle ülkeyi izlemeye aldıklarını ifade etti. Paşabahçe, Beykoz dahil atıl gayrimenkullerin satış yoluyla değerlendirileceğini ifade eden Kırman, Mısır’da 500-600 bin ton soda üretim tesisinin gündemde olduğunu anlattı.

Üretim hedefi 3.5 milyon

-  Şişecam 2009’u 2.7 milyon ton üretimle kapattı. 2010 için üretim hedefi 3.5 milyon ton.
-  Satışlarda yüzde 20 büyüme, istihdamı koruma hedefi var.
-  2009 cirosu 2.3 milyar dolar. Cironun yüzde 21’i düz camdan, yüzde 29’u cam ev eşyasından, yüzde 23’ü ambalajdan kalanı ise kimyasallardan.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sisecam-500-milyon-dolar-yatirim-yapacak_76729.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!