Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Smoot: TSE, CE işareti vermeye en yakın kurum

Uluslararası Standardizasyon Teşkilatı'nın (ISO) Başkanı Oliver Smoot, Türk Standartları Enstitüsü'nün (TSE) gerek insan kaynağı, gerek teknik olar

Radikal
Smoot: TSE, CE işareti vermeye en yakın kurum

b>Uluslararası Standardizasyon Teşkilatı'nın (ISO) Başkanı Oliver Smoot, Türk Standartları Enstitüsü'nün (TSE) gerek insan kaynağı, gerek teknik olarak, CE işaretini verebilecek donanıma en yakın kurum durumunda bulunduğunu söyledi.

Smoot, uluslararası standartlar ile AB'nin istediği CE işareti konusunda, Türkiye'nin, çok hızlı bir değişim gösterdiğini vurguladı. ISO Başkanı Smoot, şöyle devam etti: "Türkiye'de şu anda CE işareti verebilen bir kuruluş yok, ancak TSE'nin bu işareti verebilecek bir yeterliliğe doğru ilerlediğini görüyorum. Ben bir AB uzmanı değilim, ancak TSE gerek insani gerekse teknik donanım açısından, CE işaretini verebilecek donanıma en yakın kurum durumunda." Türkiye'nin, mal ve hizmet standartlarında, uluslararası standartlarda bir yapıya sahip olduğunu belirten Oliver Smoot, özellikle TSE'nin, ISO'nun etkin bir üyesi olarak, son yıllarda çok büyük bir gelişme gösterdiğini ifade ederek, "TSE iyi iş yapıyor" diye konuştu.

Uluslararası standartların, dünya ticaretinde teknik engellerin kaldırılması için önemli bir rol oynadığını belirten Smoot, uluslararası standartlarda üretim yapan ülkelerin dış ticaret hacimlerini de artıracaklarını kaydetti. Tüm dünyadaki standart kuruluşlarının birleştiği nokta olan ve 148 üyesi bulunan ISO, uluslararası standartları hazırlayan dünyadaki en büyük standardizasyon kuruluşu olma niteliğini taşıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/smoot-tse-ce-isareti-vermeye-en-yakin-kurum_12918.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!