Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Soma Nefes Alacak

Soma Elektrik Üretim ve Tic. A.Ş'nin (SEAŞ) Genel Müdür Vekili Halil Çıtak, termik santral bacalarına çevre kirliliğini önleyecek elektro filtrenin

Yeni Asır
Soma Nefes Alacak

b>Soma Elektrik Üretim ve Tic. A.Ş'nin (SEAŞ) Genel Müdür Vekili Halil Çıtak, termik santral bacalarına çevre kirliliğini önleyecek elektro filtrenin takılmasına ilişkin ihalenin 26 Ekim'de yapılacağını bildirdi.

Önemli kazanım
Çıtak, yaptığı açıklamada, 5 milyon dolarlık bu yatırımla, bacalardan çevreyi kirletecek maddelerin yayılmayacağını söyledi.

Soma'da düşük kalorili kömür yakabilen yeni bir santrala ihtiyaç olduğunu da ifade eden Çıtak şöyle konuştu: "Elektro filtre ihalesi 26 Ekim'de gerçekleştirilecek. Birinci ve ikinci gruplar için yapılacak elektro filtre ihalesi 5 milyon dolar tutarında. Özelleştirme durumuna göre, önümüzdeki yıllarda da diğer gruplar için aynı şekilde elektro filtre takılması konusunda elimizden geleni yapacağız." Çıtak, filtrelerin takılarak çalışmaya başlamasının, Soma'da çevre temizliğine önemli katkı sağlayacağını belirtti.

Çevreye sıkı denetim
Öte yandan Soma'da Kaymakam Mehmet Öklü başkanlığında, Belediye Başkanı Hasan Ergene, İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Feyyaz Uğurluoğlu, İlçe Tarım Müdür Vekili Veteriner Hekim Mustafa Cılız ve Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Uysal'ın katılımı ile düzenlenen bir toplantıda baca filtresinin ihale edilmesinin yıllardır süren hava kirliliğinin ortadan kaldırılmasına hizmet edeceği belirtildi. İlçede kaliteli yakıt kulanılması konusunun da denetleneceği ve vasıfsız kömür kullanılmasına izin verilmeyeceği belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/soma-nefes-alacak_19609.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!