Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Su, Aslanlı Çeşmenin Neresinden Akacak?

Antalya'nın Kemer ilçesinde yaptığı "Aşk Yağmuru" adlı heykelle tartışma yaratan heykeltıraş Zafer Sarı, yeni eseri aslan heykeli için çalışmaya başladı. Sarı, "Suyun aslanın neresinden akacağı sürpriz olsun" dedi.

Milliyet Gazetesi/Saffet YENİGÜN
Su, Aslanlı Çeşmenin Neresinden Akacak?

ntalya'nın Kemer ilçesinde yaptığı "Aşk Yağmuru" adlı heykelle tartışma yaratan heykeltıraş Zafer Sarı, yeni eseri aslan heykeli için çalışmaya başladı. Sarı, "Suyun aslanın neresinden akacağı sürpriz olsun" dedi.

Kemer Belediye Başkanı CHP'li Hasan Şeker tarafından heykeltıraş Zafer Sarı'ya yaptırılan ve bir süre önce Çınarlı kavşağına konulan çıplak kadını belinden tutup havaya kaldıran erkek figürünün tasvir edildiği "Aşk Yağmuru" heykeli "müstehcen, genç kızların ahlakını bozuyor" şeklinde eleştirilmişti. Antalya Valiliği de heykelin sanat değeri olup olmadığının belirlenmesi için Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde komisyon kurulmasını kararlaştırmıştı.

Heykeltıraş Sarı bu arada yeni projesini de Kemer Belediyesi'ne sundu. Sarı'nın ikinci heykeli, turistik ilçenin en işlek yerlerinden Liman Caddesi'ne konulacak. Sarı, yeni eseriyle ilgili şöyle dedi: "Taştan yontacağım bir aslanlı çeşme. İnsanlar 'Zafer Sarı geri adım mı attı?' diyor. Şimdi bana 'Çeşmeyse su heykelin neresinden akacak?' diye soruyorlar. Onu söylemiyorum. Sürpriz olsun."

http://www.yapi.com.tr/haberler/su-aslanli-cesmenin-neresinden-akacak_56465.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!