Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Su Şebekesi'nden Rögar Sanığı Çıktı

Beş yaşındaki Dilara'nın açık rögar kapağına düşerek ölmesine neden olan MVM şirketinin, isim değiştirerek Edirne'deki usulsüz içmesuyu ihalesine katıldığı ortaya çıktı.

Radikal Gazetesieş yaşındaki Dilara'nın açık rögar kapağına düşerek ölmesine neden olan MVM şirketinin, isim değiştirerek Edirne'deki usulsüz içmesuyu ihalesine katıldığı ortaya çıktı. Edirne'deki ihaleye fesat karıştırdığı iddiasıyla operasyon düzenlenen şirketlerden Elekromed Elektronik Sanayi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş., Tekno Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş., Yerel Yönetim Altyapı ve Arıtma Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. ortakları arasında rögar sanığı MVM'nin de bulunduğu anlaşıldı.

Edirne'de içme suyu şebekesinin imtiyazının 30 yıllığına devri ve Belediye Sarayı'nın satışı ihalelerine fesat karıştırıldığı, rüşvet verme ve suç örgütü kurma suçlamalarıyla ilgili soruşturma devam ediyor. İçme suyu şebekesinin devri ihaleleriyle ilgili Dede Operasyonu'nda gözaltına alınan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, emekli olan Başkan Yardımcısı Cemil Erdoğan, danışman Veli Aksaz, ihaleyi kazanan şirketin sahip ve yöneticileri Mehmet Altunhan, Talat Özcan, Mustafa Selçuk, Ali Salih Şahin ve Ümit Yeğin önceki gece tutuklandı. Gözaltına alınan Ahmet Özal ve yedi kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Şubat 2007'de Şirinevler'de dere ıslahı şantiyesinde beş yaşındaki Dilara'nın açık rögar kapağından düşerek ölmesinden sorumlu tutulan MVM'nin, isim değiştirerek Edirne'deki usulsüz içme suyu ihalesine katıldığı anlaşıldı. İhaleye giren firmaların ortaklarını araştıran polis Yerel Yönetim Altyapı A.Ş., Tekno Yapı İnşaat A.Ş. ve Elekromed Elektronik Sanayi A.Ş.'nin ortakları arasında MVM bağlantısına ulaştı.

Dilara'nın ölmesinden sonra kamu ihalelerinden men edilen MVM'de yönetici olan kişiler, ihaleye giren Tekno Yapı Şirketi'ni kurmuş ve aynı şantiyede faaliyet göstermeye başlamıştı. Tekno Yapı'nın hissedarlarının dördü, MVM'nin eski yöneticileri. MVM diğer iki şirketle de ilişkiliydi.

MVM, Elekromed Elektronik Sanayi A.Ş.. Şirketi'nin içinde yer aldığı Termikel Şirketler Grubu'nun üyesi. İstanbul Çamlıca'daki MVM binası aynı zamanda Yerel Yönetim Alt Yapı A.Ş'nin de adresi görünüyor. Yerel Yönetim Alt Yapı Şirketi'nin ortağı Osman Bozkurt aynı zamanda MVM Turizm ve Ticaret Genel Koordinatörü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/su-sebekesinden-rogar-sanigi-cikti_60175.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!